Hayırsever işadamını mutlu eden karar

Hayırsever işadamını mutlu eden karar
Doğup büyüdüğü ve ekmeğini yediği memleketi Simav'a 22 milyon TL'ye mal olacak 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptırmak için tam bir yıldır devletin kendisine en az 30 dekarlık hazine arazisi tahsis etmesini bekleyen 78 yaşındaki hayırs

Doğup büyüdüğü ve ekmeğini yediği memleketi Simav'a 22 milyon TL'ye mal olacak 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptırmak için tam bir yıldır devletin kendisine en az 30 dekarlık hazine arazisi tahsis etmesini bekleyen 78 yaşındaki hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu sonunda muradına erdi. Koyuncuoğlu'na sevinçli haber geçtiğimiz gün toplanan Simav Belediye Meclisi'nden geldi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan başkanlığında toplanan Simav Belediye Meclisi Koyuncuoğlu'nun yaptırmak istediği hastane için en uygun sahanın ilçenin Muradınlar Mahallesinde TOKİ konutlarının bulunduğu alanda belediyeye ait 33 dekarlık arazi olduğuna oy birliğiyle karar verdi. Sevinçli haber Koyuncuoğlu'na anında ulaştırıldı.Haberin kendisine ulaşmasının ardından sevinç gözyaşları döken hayırsever işadamı Koyuncuoğlu en büyük arzusunu yerine getirecek olmanın sevincini ailesiyle birlikte yaşadı. Koyuncuoğlu belediye meclisinin hastane yapımı için tahsis ettiği 40 dönümlük arazinin kendisine teslim edilmesini heyecanla beklediğini bildirdi.
Arazinin teslim edilmesinin ardından Ankara'nın yolunu tutacağını ifade eden Koyuncuoğlu Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşüp bakanlığın uygun bulacağı projeyi teslim alır almaz Simav'a dönerek 22 milyon TL'ye mal olması planlanan 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Hastanesine bir an önce başlamak istediğini bildirdi.
Simav'a bu güne kadar üç okul, iki cami, bir kapalı spor salonu kazandıran, ardından da kendi adına kurduğu eğitim vakfı sayesinde yüzlerce gencin okumasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 2009 yılı Üstün Hizmet Ödülüyle onurlandırdığı 78 yaşındaki hayırsever iş adamı Nurullah Koyuncuoğlu memleketi Simav'a bu güne kadar eğitim alanında yaptığı yatırımlardan sonra şimdi de sağlık alanında dev bir eser bırakmak istediğini vurguladı.
Koyuncuoğlu, Simav'a Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kazandırmak istemesinin en büyük ideali olduğunu ve bu idealine kavuşmasında kendisine yardımcı olan siyasilerle bürokratlara gönülden teşekkür ettiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com