Hayırseverden yeni destek

Hayırseverden yeni destek
Doğup büyüdüğü ve iş yaptığı memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine bu güne kadar üç okul, iki cami, bir kapalı spor salonu kazandıran, ardından da kendi adına kurduğu eğitim vakfı sayesinde yüzlerce gencin okumasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Mecl

Doğup büyüdüğü ve iş yaptığı memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine bu güne kadar üç okul, iki cami, bir kapalı spor salonu kazandıran, ardından da kendi adına kurduğu eğitim vakfı sayesinde yüzlerce gencin okumasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 2009 yılı Üstün Hizmet Ödülüyle onurlandırdığı 77 yaşındaki hayırsever iş adamı Nurullah Koyuncuoğlu, şimdide ilçe merkezinde merhum annesi ve eşi adına bir yıl gibi kısa bir sürede yaptırdığı 4 derslikli modern Ana Okulu'nu Milli Eğitim Bakanlığına teslim etmenin gururunu yaşıyor. Simav'a modern bir Ana Okulu yaptırma planının Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin bir yıl önce kendisini Simav'daki iş yerinde ziyareti esnasında ortaya çıktığını anlatan Koyuncuoğlu, talebi memnuniyetle kabul ettiğini belirterek ilçenin 101 Evler Mahallesindeki 2 bin 100 metrekarelik 4 arsasını birleştirmek suretiyle Ana Okulu yaptırmak üzere Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile protokol imzaladığını bildirdi. Protokol gereği annesi merhum Şerife ve eşi Narin Koyuncuoğlu adına çevre düzenleme çalışmaları da dahil olmak üzere yaklaşık 700 bin TL para harcayarak bir yıl gibi kısa bir sürede yaptırdığı Ana Okulunu geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığına teslim etmenin onur ve gururunu taşıdığını ifade eden hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu, şimdi okulun eğitim ve öğretime başlamasını beklediğini anlattı. İlçesine bu güne kadar 4 okul, bir kapalı spor salonu, ardından da kendi adına kurduğu vakıf sayesinde yüzlerce gencin okumasını sağlayarak eğitim alanına yatırım yapmaktan zevkini aldığını vurgulayan hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu, şimdi sıranın sağlık alanında yapacağı hizmetlere geldiğini söyledi. Simav'da kereste başta olmak üzere sunta, kontraplak ve kaplama ticaretiyle uğraşan Koyuncuoğlu, Allah izin verdiği sürece ömrünün kalan kısmında memleketi Simav'a 100 yataklı tam teşekküllü yeni bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptırmak istediğini söyledi. Koyuncuoğlu,Simav'dan kazandığı paralarla hemşerilerine hizmet etmeyi sürdüreceğini dile getirdi. Simav'da yaptırmayı planladığı tam teşekküllü 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesiyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Koyuncuoğlu, söz konusu hastanenin yapımı için yaklaşık bir yıldan bu yana 30 dönümlük arsanın mahalli yöneticiler tarafından kendisine gösterilmesini beklediğini bildirdi.
HASTANE YAPIMINA BAŞLANACAK
Bir yıldan bu yana mahalli yöneticilerin kendisine 30 dönümlük yer göstermesini beklediğini anlatan hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu, yerin gösterilmesi halinde proje tutarı 33 milyon TL olan hastanenin yapımına bir an önce başlamak istediğini kaydetti. Yaşının ilerlediğini ifade eden Koyuncuoğlu, mahalli yöneticilerin elini çabuk tutmasını istedi. Simav'da hastane yapımına uygun 30 dönümlük bir arsanın bir arada bulunmasının çok güç olduğunu anlatan Koyuncuoğlu bu konuda yerel yöneticilerle Simav halkının müştereken gösterecekleri bir yere hastane yaptırıp hemşerilerinin hizmetine sunmayı dört gözle beklediğini bildirdi.
BABA OCAĞINA YATIRIM YAPIYOR
Hastane yapımı için Simav dışından aldığı teklifleri geri çevirdiğini anlatan Koyuncuoğlu,” Ben doğup büyüdüğüm ve parasını kazandığım baba ocağı memleketim Simav'da yatırım yapmak istiyorum. Hemşerilerime vefa borcumu bu şekilde ödemek istiyorum” şeklinde konuştu. Başkalarının dertleriyle dertlenmek, komşusunu düşünmek, yetimi, aç ve fakiri gözetip doyurmak, eğitimi yüce bilmek ve toplumsal ilerlemeye katkı sağlamak gibi duyguların Türk Milletinin en önemli hasletlerinden birisi olduğunu vurgulayan Koyuncuoğlu, kendisinin de yıllardır ticari faaliyetlerinin yanı sıra bu gibi işlerle uğraşmayı severek yaptığını ileri sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com