Hayırseverler onurlandırıldı

Hayırseverler onurlandırıldı
Kütahya'da, sosyal hizmet kuruluşlarının çalışmalarına katkı ve katılımda bulunan kişi ve kuruluşlara onurlandırma töreni yapıldı.

Kütahya'da, sosyal hizmet kuruluşlarının çalışmalarına katkı ve katılımda bulunan kişi ve kuruluşlara onurlandırma töreni yapıldı.

İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan ve yapımı yeni tamamlanan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü hizmet binası ve yaşlı odalarının tefrişatında katkıda bulunanlar Hizmet binasında yapılan törenle ödüllendirildi.
İl Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Osman Demirel'in açılış konuşmasını yaptığı törende katkı ve katılımlarda bulunanların sayesinde böyle güzel bir binanın ortaya çıktığını ifade eden Vali Kenan Çiftçi; “Siz yardım severler kendi davranışlarınızla fiili anlamda her istediğinizi anlatıyorsunuz. Tabi öncelikle toplumumuzda şu andaki sizin göstermiş olduğunuz sevginin, saygının anlatılması yaygınlaştırılması gerekiyor ki bunu siz davranışlarınızla gösterdiniz. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Çocuklar özellikle küçük çocuklar bizden ne görürlerse onu yaparlar. Çocuklar ebeveylerinin ayak izlerini takip ederler. Biz şimdi atalarımıza, büyüklerimize, yaşlılarımıza bu şekilde sahip çıkarak kendimize iyilik yapıyoruz. Çocuklarımıza diyoruz ki, bakın çocuklar yarın bizde düşersek bize de sahip çıkın. Bizimde o zaman elimizden tutan insanlarımız olsun” dedi.
Geçtiğimiz haftalarda Bosna Hersek ve Somali ziyaretlerinde, Mutluluğun yolunun, kişinin mutlu olmasının yolunun başkalarına yardım etmekten geçtiğini ifade eden Vali Çiftçi sözlerine şöyle devam etti: “Mutluluğun yolu, mutlu olmanın yolu başka insanlara vermekten geçiyor. Burada kalan yaşlılarımız sizin döşediğiniz, tefriş ettiğiniz, yardım ettiğiniz odalarda konferans salonlarında, mutfaktaki o güler yüzü inanın parayla satın alamazsınız. İşte insanı mutlu eden şey bunlar. Dolayısıyla buradaki heyette ben şunu algılıyorum. Mutluluğun yolunu keşfetmiş. Mutluluğun yolunu keşfettiği içinde buradaki insanlara yardım etmiş ve bu insanlarında mutluluğunu sağlamış. Diğer bir açıdan baktığımızda da son gezimizde Vali Recep Yazıcıoğlu Camiini gördük. Vali Recep Yazıcıoğlu vefat etti ama eserleri ile yaşıyor. İşte bizim en önemli noktamız yarın öldüğümüzde arkada ne bıraktığımızdır. Dolayısıyla buraya yardım edenler benim nazarımda kendilerini ölümsüzleştirmiş insanlardır. Burada kalanların her birinin teşekkürü, duası onlar ölse dahi arkalarından gelecek. Artı onların mutluluğuna daima katkıda bulunacak. Bu vesileyle de yardım herkese canı gönülden Kütahya Valisi olarak, Kütahya halkı adına ve gelecek nesillere de böyle güzel davranışlar gösterdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bu eser, bu müessese, bu merkez yaşlılarımıza ve yardım edenlere huzur verir. Kütahya'mıza ve Türkiye'mize de örnek olarak arkadaşların çalışmaları ile bu huzuru suya atılan taşın dalgaları gibi dalga dalga inşallah yayılır diyorum”
Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılardan bazılarının Okuma Yazma Sertifikalarının dağıtımından sonra tefrişatta katkı ve katılımda bulunan Mete Tetik, Özel İdare Genel Sekreterliği, Kütahya Porselen, Yaşlı ve Bakıma Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Kütahya Korunmaya Muhtaç Kız Çocukları ve Yaşlıları Koruma Derneği, Nesrin Güral, Ali Güral, Sami Güral, Harika Güral, İsmet Güral, Birsen Güzen, Gülsen Güzen, Çinigaz A.Ş., Eti Gümüş A.Ş., Kırdarlar Petrol, Özer Kiremit, Hatice Hülya Özotraç, Rıza Güral, Özçınar, Besler Süt Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Salih Özerdem, Yıldız Entegre A.Ş, Kügiad, Sevinç Sönmez, Yılmazlar Mad. San. Ltd Şti, Volkan Turgut, Vedat Sun, Hisar Ticaret, Kütahya Baş Taş, Altın Çini, Bursa Beton, Dört Mevsim, Mahmut Türk (Vefat), Kütahya İlinden Yetiş. Der., Naciye Akça, Cahit Özel, Murat Yıldırım, Betül Öztürk, Önder Mutfak, Mustafa Kemal Kol, Küpkıran Kaplıca Tesisleri, İlhan Özatay, Yurdagül Boya, Koyuncuoğlu Ağaç San. Tic. A.Ş, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Mekke Camii, Kütahya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Betül Çapacıoğlu, Yaşar Ataseven, Emet Mobilya, Tunçkül Çimento Mineral Katıkılar İnşaat Sanayi ve Turgay Esendemir'e belge ve şiltleri Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ve SHÇEK Genel Müdürlüğü müfettişi Sabahattin Karakütük tarafından verildi.
Törende en çok dikkat çeken ve alkış alan ise Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan Sevinç Sönmez oldu. Sönmez, kendi kaldığı huzurevinin bir odasını tefriş ederek katkı ve katılımda bulundu.
Tören sonunda Vali Kenan Çiftçi ve katılımcılar yaşlılarla sohbet ederek tefriş edilen odalarda incelemelerde bulundular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com