Hayma Ana’dan Yeni Şube

Hayma Ana’dan Yeni Şube
Unlu mamulleri sektöründe büyüme serüvenine devam eden Hayma Ana ilkfabrika satış şubesini dün düzenlenen bir törenle açtı.
1999 Yılından beri unlu mamuller sektöründe faaliyet gösteren firma, yıllardır Türkiye ve Avrupa’da satmış olduğu ürünlerini Fatih Sultan Mehmet Bulvarında üzerinde yeni açtığı şubeyle Kütahya halkının beğenisine sundu. Açılışta açıklama yapan Üretim Müdürü Halil Ceylan “yıllardır marketlerde sattığımız ürünlerimizi ilk olarak Firmamızın doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Kütahya’da hazır halde tüketicilerimizin beğenisine sunma ihtiyacı duyduk ve şubemizi açtık” dedi.

Açılışta sonrasında gelmiş oldukları nokta ve hedefleriyle ilgili olarak gazetemizin sorularını yanıtlayan Üretim Müdürü Halil Ceylan şunları söyledi. Kısaca Hayma Ana unlu mamullerinden bahseder misiniz?

 
“1999 yılından bu yana faaliyet gösteren bir firmayız, ilk dönemlerde gıda toptancılığı ile başlayan serüven bugün üretimle devam ediyor. İlk kuruluşumuzda markamız ne olsun diye düşünürken daha çok annelerimizle ilgili olmasına karar verdik ve 1999 yılının da Osmanlı Devletinin 100. Kuruluş yılı olması sebebiyle Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin annesi Hayma Ana’nın ismi olmasına karar verdik. İlk olarak elde mantı üretimi ile başladık ve şuan tarhana, erişte, yufka, kuru pasta ve pek çok unlu mamul üretimini hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanmadan eskiden büyükannelerimiz nasıl yapıyorsa bizde aynı şekilde yapıyoruz.”
 
Üretim tesislerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
 
“Şu anki üretim tesislerimizde yaklaşık 25 personelimiz var. 2000 metrekare kapalı alanda son teknoloji makinelerle kalite ve hijyeni ön planda tutarak mantı, tarhana, erişte, kuru pasta, tatlı ve börek üretimi yapıyoruz" 
 
Bugün açılışını yaptığınız şubeniz hakkında bilgi verebilir misiniz? 
 
“Mevcut üretmiş olduğumuz ürünleri tüm Türkiye ve Avrupa’ya pişmeye hazır halde ulaştırıyorduk, fakat direkt olarak yemeğe hazır bir şekilde sunamıyorduk. Bizde ilk olarak Firmamızın doğduğu şehir olan Kütahya’da ürünlerimizi hazır halde tüketicilerimizin beğenisine sunma ihtiyacı duyduk ve şubemizi açtık, bu şubemizde marketlerde sattıklarımızdan farklı olarak özellikle börek çeşitlerimizi arttırdık, tatlılarımızı çeşitlendirdik ve marketlerde sattığımız tüm ürünleri hazır olarak tüketiciyle buluşturduk.“
 
Kütahya’da ilk şubenizi açtınız. Türkiye’nin diğer şehirlerinde de şube açmayı düşünüyor musunuz?
 
“Bunu zaman gösterecek, toptan olarak sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Fakat unlu mamullerin üretilip perakende satış yapılması konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübemiz yok. Bunu da inşallah müşterilerimizle beraber istediğimiz noktaya getirip, onların talepleri doğrultusunda karar vereceğiz. Ama hedeflerimiz arasında ilerleyen dönemlerde farklı şehirlerde şube sayımızı genişletmeyi düşünüyoruz.” (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com