'Haymatlos' Operasyonu

'Haymatlos' Operasyonu
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü yönetiminde 7 il'de eş zamanlı hırsızlara yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü yönetiminde 7 il'de eş zamanlı hırsızlara yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.
Sabah saatlerinde Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Aynıner ek binasından İl Emniyet Müdür vekili Mustafa Özefe'nin koordinesinde harekete geçen 600 polis daha önceden belirlenmiş evlere operasyon yaptılar. Polisler evlerin kapılarını balyoz ile kırdı. Evler ekiplerce didik didik arandı.
'Haymatlos' (Hiç bir ülken'nin vatandaşı olmayan kimse) adı verilen operasyon sabah 05:00' da başladı. Emniyet Güçleri ilk önce 71 Evler mahallesi'ndeki evlere operasyon düzenledi. Daha sonra ekipler Sultandere Mahallesi çayırlık mevkiinde çadır içinde yaşayan şüphelilere operasyon düzenledi. Kaldıkları çadırlardan dışarı çıkarılan şüphelilerin üstleri, araçları ve çadırları polis ekiplerince arandı.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Eskişehir İl Emniyet Müdür vekili Mustafa Özefe, Eskişehir ve 7 ilde 110 kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Özefe yaptığı açıklamada, "Bugün bir operasyonumuza daha başlamak zorunda kaldık. 8 aylık bir çalışma ürünü olarak Eskişehir merkezli, 7 ilimizde eş zamanlı sabah 05:00'de operasyon yaptık. Bu illerimiz Eskişehir, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Afyon ve Kırıkkale illerimizde eş zamanlı operasyon yaptık. Operasyonumuzun temel konusu hırsızlık üzerine. Bir çok evden ve iş yerlerinden özellikle yankesicilik dediğimiz çantalardan hırsızlık yapan kişi yada kişilere yönelik çalışmalarımız, takiplerimiz devam etti. Bugün de neticesini alacağız. Toplam 110 şüpheliyi gözaltına almayı planlıyoruz. Şuan diğer illerde de operasyonlar devam ediyor. Vatandaşlarımız bize güvenmeye devam etsinler. Bizim çalışmalarımız devam etmekte."
Gözaltına alınan şüpheliler polis araçlarına bindirilerek önce sağlık kontrolüne daha sonra da ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldüler. Şüpheliler görüntü almak isteyen basın mesuplarına tepki gösterdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com