"Hayme Ana'yı Anma" Hazırlıkları Tamamlandı

"Hayme Ana'yı Anma" Hazırlıkları Tamamlandı
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde 05 Eylül Pazar günü 729'uncusu yapılacak olan Hayme Ana'yı Anma ve Göç şenlikleri hazırlıklarının tamamlandığı açıklandı.

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde 05 Eylül Pazar günü 729'uncusu yapılacak olan Hayme Ana'yı Anma ve Göç şenlikleri hazırlıklarının tamamlandığı açıklandı.
Gündüz Alp'in eşi, Ertuğrul Gazi'nin annesi, Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi Devlet Ana olarak bilinen Hayme Ana'yı anma törenleri hazırlıkları tamamlandı. Son incelemeleri 26 Ağustos 2010 tarihinde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe tarafından yapılan Hayme Ana'yı Anma ve Göç şenlikleri 03 Eylül Cuma günü Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyünde başlayacak 05 Eylül Pazar günü sona ereceği vurgulandı. 03 Eylül Cuma günü saat 11.00'de Domaniç İlçesinde çelenk sunma ile başlayacak olan tören, saat 12,30'da Domaniç Alaeddin Camii ve Çarşamba Köyü Camiinde okutulacak olan Mevlüt'le sona erecek. Törenin ikinci bölümü 05 Eylül Pazar günü saat 15,30'da Çarşamba köyünde misafirlerin karşılanması ile başlayacak olup, Hayme Ana Türbesi ve Külliyenin ziyareti, Düzenlenen Çini, Resim vb. Sergilerin gezilmesi, saat 16.00'da Protokolün halkı selamlaması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, saat 16.10'da Folklor gösterisi, saat 16.30'da Mehter Gösterisi, saat 16.50'de Protokol Konuşmaları, saat 17.05'de Şenlik geçişi, saat 17.20'da Geleneksel El Sanatları ve Yöresel Kıyafet Sergisinin gezilmesi, 17,30'da Domaniç-Söğüt Yolu Yürüyüşü ile son bulacağı vurgulandı.
Bu sene 7292uncusu gerçekleştirilecek olan Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliklerine katılacak olan misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan tüm hazırlıklar Kamu Kurum ve Kuruluşları arası görev bölümü ile tamamlandığı Kütahya Valiliği tarafından belirtildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com