Hayri Kozakçıoğlu ölü bulundu!

Hayri Kozakçıoğlu ölü bulundu!
Eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayrı Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu. Kozakçıoğlu'nun kendini kalbinden vurarak intihar ettiği iddia edildi.

Eski Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge Valisi Hayri Kozakçıoğlu (75), Sarıyer Reşitpaşa'daki villasında ölü bulundu.
 
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hayri Kozakçıoğlu ve eşi Sabire Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki konutlarında 01.00'e kadar oturdu. Hayri Kozakçıoğlu, daha sonra yatmak üzere odasına geçti.
 
Eşi Sabire Kozakçıoğlu, sabah eşini uyandırmak üzere yattığı odaya gitti ve odanın kilitli olduğunu gördü. Bunun üzerine Sabire Kozakçıoğlu, oğlu Ferhan Kozakçıoğlu'na haber verdi.
 
Bunun üzerine polise haber verildi. Polis, cesedin yakınında Hayri Kozakçıoğlu'nun ruhsatlı tabancasını buldu.
 
Ferhan Kozakçıoğlu, yanına çilingir de alarak eve geldi. Çilingir yardımıyla odanın kapısı açıldığında, Hayri Kozakçıoğlu yerde, kanlar içinde yüz üstü yatarken bulundu ve öldüğü anlaşıldı.
 
Villanın orta katında meydana gelen olay sırasında Sabire Kozakçıoğlu'nun da evde olduğu ancak silah sesini duymadığı belirtildi.
 
SOL GÖĞSÜNE YAKIN MESAFADEN
 
İlk belirlemelere göre, Kozakçıoğlu'nun sol göğsüne, yakın mesafeden ateş edildiği tespit edildi.
 
Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu’nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz eve koştu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı.
 
EŞİ FENALAŞTI
 
Kozakçıoğlu'nun eşi fenalaşınca eve sağlık görevlileri geldi.
 
Polis ekiplerinin olayla ilgili ayrıntılı incelemesi devam ediyor. İncelemenin tamamlanmasının ardından savcının onayıyla Hayri Kozakçıoğlu'nun cesedi, Adli Tıp Kurumuna sevk edilecek.
 
"BUGÜN İÇİN BANA SİPARİŞ VERMİŞTİ"
 
Bu arada sokaktaki marketçi, Kozakçıoğlu'nu en son dün akşam gördüğünü söyledi. "Sağlığına dikkat eden bir insandı" diyen marketçi, "İntihar edecek bir insan değildi. Bugün için bana sipariş vermişti. Süt getirirsin demişti" diye konuştu.

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU KİMDİR?
 
1938 yılında Alaşehir’de doğan Hayri Kozakçıoğlu, İstanbul ve eski Olağanüstü Hal Bölge Valisi olarak görev yaptı.
 
İlk ve Ortaokulu Alaşehir’de, lise öğrenimini ise İzmir’de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olan Kozakçıoğlu, yüksek öğrenimini 1955- 959 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayarak 1959 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam adayı olarak göreve başladı.
 
1970 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve daha sonra Başmüfettişliğe atanan Kozakçıoğlu, vali kadrosuyla 1,5 yıl süre İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptı, 12 Eylül 1980’den sonra da Adana Valiliği’ne atandı.
 
12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başlayan Kozakçıoğlu, bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987’de Olağanüstü Hal Bölge Valiliği’ne, 19 Ağustos 1991 tarihinde sonra da İstanbul Valiliğine atandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com