Hayri Tosun, 4. kez koltuğa oturdu

Hayri Tosun, 4. kez koltuğa oturdu
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Tosun'a dördüncü defa devam kararı verildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Tosun'a dördüncü defa devam kararı verildi.
Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu'nda, 3 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Hayri Tosun'a rakibi Bahri Karaboğaz karşısında esnaflar tarafından tekrar vize verildi.
Kooperatif salonunda yapılan kongre seçimlerinde Hayri Tosun ile rakibi Bahri Karaboğaz arasında yapılan kongre seçimlerinde ilk turda 4 oy alan Bahri Karaboğaz çekilerek ikinci tura katılmadı. 174 oy alan eski Başkan Hayri Tosun, dördüncü defa koltuğa otururken Yönetim Kurulunun icraatlarına ilişkin bir konuşma yaptı. Başkan Hayri Tosun, ilk göreve geldiğinde çok zor bir dönem geçiren kooperatifin hiç bir işlem yapamaz ve kredi veremez duruma geldiğini, kredi borcunu ödeyen ortakların kesilen depozit paralarını dahi geri ödeyemez duruma gelen yönetimin çok sıkıntılı günler geçirdiğini hatırlatarak, “Sağlanan yeni imkanlar, merkez birliğimiz ve bizim özverili çalışmalarımız sonucu takipteki alacaklarımızı kimseyi kırmadan, ödeyebilecekleri şartlarda tahsil ederek, kooperatifimizi aktif, kredi verebilir ve sermayeleri ödeyebilir duruma getirdiğimiz için çok mutluyum. Kooperatifimizi o sıkıntılı günlerden, bugün daha güçlü ve her ortağına karşı en iyi şekilde hizmet eder duruma gelmiştir” dedi.
Hayri Tosun yönetiminde Mehmet Akça, Emin Aras, Mehmet Akçadurak, Ali Gülmen, Galip Aslan Öztürk ve Ömer Başol Asil üyeliklere getirilirken, Ahmet Kadıyoran, İsmail Alkan, Necati Karaoğlan, Necdet Keskin, Hasan Basri Uyanıker, Önder Kanat ve Ömür Akgün yedek üye seçildiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com