"Hayrünnisa Gül ülkesi nasıl şikayet edilir anlatsın"

"Hayrünnisa Gül ülkesi nasıl şikayet edilir anlatsın"
Partisinin ülkesini şikayet etmesi eleştirilince İnce, Hayrünnisa Gül size ülkesi nasıl şikayet edilir anlatsın dedi

Meclis Genle Kurulu'na Muharrem İnce'nin sözleri damga vurdu. AKP Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara'nın CHP'nin Türkiye'yi yurtdışına şikayet etmesinden duydukları üzüntüyü dile getirmesi üzerine Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün AİHM'e yaptığı türban şikayetini hatırlatarak, “Biz ülkemizi şikayet etmedik. Ama siz ülkenizi şikayet eden birisi arıyorsanız Sayın C.Başkanı’nın eşiyle bir sohbet edin. O size ülkesi nasıl şikayet edilir size anlatsın” dedi. 

"CUMHURBAŞKANININ EŞİ ANLATSIN SİZE"
 

AKP'li Kara'nın konuşması üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Hayrunnisa Gül'ün Türkiye'yi türban yasağı konusunda AİHM'e şikayet etmesini hatırlatında AKP sıralarından tepkiler yükseldi. İşte Muharrem İnce'nin AKP'lileri kızdıran o konuşması: 

"Sayın Milletvekili Türkiye'yi Avrupa'da şikâyet ettiğimizi söyledi. Partimizin tüzel kişiliğine hakarette bulundu, cevap vermek istiyorum. Biz ülkemizi şikâyet etmedik ama siz ülkenizi şikâyet eden birisi arıyorsanız, Sayın Cumhurbaşkanının eşiyle bir sohbet edin, o size ülkesi nasıl şikâyet edilir anlatsın. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com