Hayvan pazarı hareketlendi

Hayvan pazarı hareketlendi
Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte İç Ege'nin en büyük hayvan pazarı Kütahya Simav Hayvan Pazarında hareketlilik başladı.

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte İç Ege'nin en büyük hayvan pazarı Kütahya Simav Hayvan Pazarında hareketlilik başladı. Leylekkürü mevkiinde 3 bin dekarlık bir alan üzerinde haftanın Salı günleri açık olan Simav Hayvan Pazarında geçtiğimiz haftalara nazaran bu hafta Kurban Bayramı hareketliliği dikkat çekiyor.
İlçe Tarım Müdürlüğü ile Simav Belediyesi Zabıta ekipleri Pazar girişinde oluşturdukları kontrol noktasında satış için getirilen hayvanları herhangi bir hastalığa karşı sıkı bir kontrolden geçiriyor.
Küçük veya büyükbaş hayvan almak için pazara gelen vatandaşların tek şikayeti ise fiyatların anormal derecede yüksek olması. Pazarda küçükbaş hayvanla 550 ile bin lira, büyükbaş hayvanlarda 3 bin 500 lira ile 8 bin lira arasında alıcı buluyor.
Kurbanlık almak için pazara akın eden vatandaşlar, fiyatların bayram arifesinde biraz daha düşeceği umudunda.
Satıcılar ise fiyatlardaki artışın kendilerinden kaynaklanmadığı görüşünde. 15 yıldır besicilik yapan Tahir Büyükata isimli büyükbaş hayvan satıcısı, 'Fiyatların yüksek olduğunu bizde kabul ediyoruz. Geçtiğimiz yıla göre fiyatlar çok yükseldi. Fakat bunun sebebi bizler değiliz. Biz şu anda yüksek dediğimiz fiyatlardan sattığımız hayvanların yerine yenisini alamıyoruz. Satışlarımızda geçtiğimiz yıllara göre çok düştü' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com