Hayvan pazarlarında kurbanlık çok alıcı yok

Hayvan pazarlarında kurbanlık çok alıcı yok
Afyonkarahisar'da hayvan pazarları, kurbanlık satıcılarıyla doldu. Büyükbaş hayvanların ağırlıklı olarak satıldığı hayvan pazarlarında kurbanlık satanlar ile vatandaşlar arasında pazarlıklar sıkı yapılıyor.

Afyonkarahisar'da hayvan pazarları, kurbanlık satıcılarıyla doldu. Büyükbaş hayvanların ağırlıklı olarak satıldığı hayvan pazarlarında kurbanlık satanlar ile vatandaşlar arasında pazarlıklar sıkı yapılıyor. 8 bin TL ile 3 bin TL arasında satışları yapılan kurbanlıkların ucuz olduğunu iddia eden hayvan satıcıları, en çok yemin fiyatından ve yaşam pahalılığından dert yanıyor.
İki kilogram et satan bir kişinin bir torba yem alamamasının zarar ettiği anlamına geldiğini iddia eden hayvan satıcıları, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını talep etti. Yem çuvalının 40 TL'den satıldığını belirten hayvan satıcıları, zarar etmemek için fiyatları yüksek tutmak istediklerini söyledi.
Yapılan pazarlıklarda kurbanlık alıcısının fiyatları aşağıya çekmesi ise çoğu zaman pazarlıkların başlamadan bitmesine neden oluyor.
Kendi yetiştirdiği hayvanları satmak için hayvan pazarına getiren besiciler, müşteri arayışı içine girerken vatandaş ise keselerine uygun kurbanlık arıyor.
Afyonkarahisar'ın merkezine bağlı Çayırbağ beldesinde kurulan hayvan pazarında, alıcının az satıcının ise çok olması gözlerden kaçmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com