Hayvana tecavüz'e 10 ay hapis

Hayvana tecavüz'e 10 ay hapis
Bir hayvana tecavüz eden kişiye 10 ay hapis cezası verildi.

Uzun süredir ülkemizdeki hayvan hakları savunucularının mücadelesini verdiği hayvana şiddet ve tacavüzün ceza hukuku kapsamına alınması konusunda çok önemli bir gelişme yaşandı.

Fethiyede bir kişiye köpeğe tecavüz ettiği gerekçesiyle 12 ay hapis cezası verildi. Mahkeme iyi hali göz önünde bulundurularak cezayı 10 ay olarak kesinleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Fethiye’de yalnız yaşayan yabancı uyruklu bir kadının Husky cinsi köpeği sabaha karşı sabaha karşı garip sesler çıkarmaya başladıktan sonra kayboldu. Köpeğin sahibi kadın yaptığı araştırmada yan komşusu olan mali müşavir M.D’nin villasından köpeğinin seslerini duydu. Bunun üzerine polise haber veren kadın daha sonra polis ve çilingir eşliğinde kapının açtırılmasını sağladı.

Villanın içine girildiğinde çatı katından gelen garip sesler üzerine çatı katına çıkan ekipler mali müşavir M.D.’yi Husky cinsi köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakaladı.

Zavallı köpeğin tecavüz esnasında bacağının kırıldığının fark edilmesi üzerine hemen veteriner hekim çağırılarak sağlık kontrolü yapıldı.

Köpeğin tecavüze maruz kaldığı veteriner hekim raporu ile de doğrulanınca olay adli makamlara sevk edildi.

Davaya bakan hakim köpeğe tecavüz eden mali müşavir M.D.’nin 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com