Hayvanlara elektro şoklu işkence!

Hayvanlara elektro şoklu işkence!
Şanlıurfa'da, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla küçük ve büyükbaş hayvanların satıldığı pazarlarda besiciler, satış yapamamaktan şikayet etti.
Pazarda satışı yapılan ve kamyonete binmemekte direnen büyükbaş hayvanlar ise ya sopalar ile dövülüyor, ya da besiciler tarafından elektro şok cihazı ile uyuşturuluyor.
 
Şanlıurfa'da geçimini hayvancılıkla sağlayan besiciler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Hayvan Pazarı'nda satış yapmaya başladı. Akçakale yolu üzerinde bulunan pazarda büyükbaş kurbanlık satışı yapan besiciler, bayram öncesi kaçak yollarla Suriye'den getirilen hayvanların fiyatların düşmesine yol açtığını ileri sürdü. Fiyatların geçen yıla göre daha düşük olduğunu savunan besiciler, "Savaşın sürdüğü Suriye'den getirilen hayvanlar, piyasada fiyatları düşürdü ve zarar etmemize yol açtı. Ayrıca yem fiyatlarının sürekli artması nedeniyle hayvanları elimizden geldiği kadar ucuza satarak zararımızı en aza indirmeye çalışıyoruz. Buna rağmen satışlar yok denecek kadar az" dedi.
 
ELEKTRO ŞOK CİHAZIYLA İŞKENCE
 
3 ile 6 bin lira arasında alıcı bulan büyükbaş hayvanların satın alan kişiler tarafından kesilecekleri yere götürülmesi sırasında da büyük uğraş veriliyor. Besiciler satışın ardından hayvanları sopalar ile döverek yönlendirdikleri kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Buna rağmen başarılı olunamayan hayvanlar ise elektro şok cihazı ile uyuşturulduktan sonra kamyonetlere bindirilip, kesilecekleri yere gönderiliyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com