Hayvanseverler Taksim'de

Hayvanseverler Taksim'de
Galatasaray’da toplanan binlerce hayvan hakları savunucusu, hayvan hakları koruma kanununda yapılması planlanan değişikliği protesto etti.

Aralarında spor ve sanat dünyasından tanınmış kişilerin de bulunduğu eylemciler, renkli görüntüler oluşturdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yeni dönemde yasalaşması planlanan 5199 sayılı hayvan hakları koruma kanunundaki değişiklik hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Galatasaray meydanında toplanan binlerce kişi İstiklal Caddesi’ni adeta miting alanına çevirdi. Yanlarında hayvanlarıyla eyleme katılan vatandaşlar, sloganlarla hayvan haklarına dikkat çekti. Eyleme spor ve sanat dünyasından tanınmış kişiler ve Beşiktaş taraftar grubu “Çarşı” da destek verdi. Oyuncu Suna Yıldızoğlu, Yeliz Yeşilmen ve milli voleybolcu Naz Aydemir de hayvan hakları eylemine destek verenler arasındaydı.

Voleybolcu Naz Aydemir, “Küçük dostlarımız için buradayız. Onları korumamız gerekiyor” derken Yeliz Yeşilmen ise “Ben Adana’dan bu eylem için geldim. Hayvan hakları çok önemli. Onlar korumalıyız” şeklinde konuştu. Eylemde Beşiktaş taraftar grubu “Çarşı” nın “Meclis boşalsın barınak yapılsın. Ölüm yasasına hayır” şeklinde pankartı dikkat çekti. Renkli görüntülere sahne olan eylem, sona erdi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com