Hayvanseverlerin zaferi

Hayvanseverlerin zaferi
Sokak hayvanlarının uyutulması gibi düzenlemeler getirecek yeni tasarıya yönelik tepkiler karşılık buldu. Tasarı Meclis'teki komisyondan geri çekildi.

Hayvanlarla ilgili köklü değişiklikler getirecek yeni yasa tasarısına yönelik tepkiler hükümete geri adım attırdı.

TBMM Çevre Komisyonu’nun gündeminde bulunan 5199 sayılı Hayvanları koruma Kanunun bazı maddelerinin değiştirilmesi hakkındaki kanun teklifi gelen tepkilerin ardından geri çekildi.

Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte komisyonun gündemine alınması beklenirken bugün sürpriz bir kararla teklif geri çekildi.

Komisyon yetkililerinden alınan bilgilere göre, teklif üzerinde bazı değişiklikler yapıldıktan sonra tasarı tekrar komisyonun gündemine getirilecek. Ancak değişikliklerin hayvan severlerin taleplerini karşılayıp karşılamayacağı henüz bilinmiyor.

Tasarı sokak hayvanlarının toplanarak “Doğal Hayat Parkları”na götürülmesini bazı durumlarda “uyutma” tedbirini öngörüyordu.

Tasarıya karşı çıkan hayvanseverler imza kampanyasının ardından pazar günü on binlerce kişiyi Taksim’de bir araya getirmeyi başarmıştı.

Bu sabah da Boğaziçi Köprüsü’ne gelen küçük bir grup kendilerini koruluklara kelepçeleyerek protesto eylemi yapmıştı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com