Hazırlıklar Tamamlandı

Hazırlıklar Tamamlandı
Kütahya Tavşanlı Belediyesi, kışın olumsuz hava şartlarına hazırlık amacıyla çalışmalarını tamamladı. Bu yıl kar küreme ve tuzlama çalışmaları için araç parkına 48 bin TL'lik bir iş makinesi daha kazandıran Tavşanlı Belediyesi, kar yağışı karşısında yoll

Kütahya Tavşanlı Belediyesi, kışın olumsuz hava şartlarına hazırlık amacıyla çalışmalarını tamamladı. Bu yıl kar küreme ve tuzlama çalışmaları için araç parkına 48 bin TL'lik bir iş makinesi daha kazandıran Tavşanlı Belediyesi, kar yağışı karşısında yolları açmada ve buzlanmayı önlemede daha hızlı müdahalede bulunabilecek.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, belediye olarak kışın olumsuz hava koşulları karşısında ilçe içerisinde daha güvenli bir ulaşımın sağlanabilmesi için şimdiden önlemler almaya başladıklarını ifade etti.
'Yollarda buzlanmayı önlemek ve kar yağışı ile etkilenen yol güzergâhlarında trafik akışının durmadan sağlanması için kar kürüme işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını yeni iş makinemizle bu yıl çalışmalarımızı daha hızlı bir şekilde yürütebileceğiz' diyen Başkan Güler, kar ile mücadelede kullanılmak üzere 50 ton tuz alımı yaptıklarını belirtti.
Geçtiğimiz yıllarda yılın bu dönemlerinde kar yağışının ilçeyi etkilemeye başladığını kaydeden Başkan Güler, yağış ile mücadelede tedbir almanın görevleri olduğunu ifade etti.
Güler, ancak vatandaşların konu ile ilgili buzlanma ile tehlike arz eden kısımları bildirmelerinin de yapılacak çalışmalarda büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com