Hazreti Muhammed kalksa dese ki...

Hazreti Muhammed kalksa dese ki...
Altın Portakal Film Festivali'nde birinci seçilen filmin ödülünü veren İlyas Salman, yaptığı konuşma ile gündemi meşgul edecek.

Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın'ın yaptığı jürinin seçtiği 3 film ödüllendirildi. 120 oyuncunun 10'ar kişilik gruplara ayrıldığı yarışmacılar, 12 farklı kısa filmle yarışmaya katıldı. Gecede ilk olarak 12 ekibe katılımlarından dolayı teşekkür plaketleri verildi. 3'üncülüğü "Kurum" filmi ekibi kazanırken ikinciliği ise "Kırmızı" filminin ekibi kazandı. İlyas Salman tarafından açıklanan birincilik ise "Sessiz Çığlık" filmiyle "Müsemma" ekibinindi.
VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Ödül töreninin ardından konuşan İlyas Salman diğer festivallerin halkla iç içe olmamasını eleştirerek "Bir festival düşünün ki söz gelimi Altın Ayı. Halkın Ayısı diye bir şey duydunuz mu? Ya da Altın Aslan, Halkın Aslanı diye bir şey duydunuz mu? Halkın Oscarı diye bir şey duydunuz mu? Halkın Kozası diye bir şey duydunuz mu? Hayır. Ama Halkın Portakalı var" dedi.

"AKAYDIN, ALTALYA'NIN BİR NİMETİDİR"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan övgüyle bahseden İlyas Salman "Bir sanat şöleninde politika yapılır mı? diyeceksiniz. Yediğimiz ekmekten, içtiğimiz suya varıncaya kadar her şeyin fiyatına kadar politika belirliyorsa 'ben politika yapmıyorum' diyen yaşamıyor demektir. Açık söylüyorum rektörlük yıllarında yumruğunu masaya vurup 'Ben laik Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Mustafa Kemal'e laf ettirmem' diyen Mustafa Akaydın Antalya'nın bir nimetidir" dedi.

"HAZRET-İ MUHAMMED ATATÜRKÇÜYÜM DESE.."
"Bir şey söylemek istersem kendimi Metris'te bulurum" diyen ünlü oyuncu İlyas Salman bir süre suskun kaldıktan sonra "Hazret-i Muhammed kalksa dese ki Atatürkçüyüm, şimdi Silivri'deydi.." şeklinde ilginç bir yorumda bulundu.

İlyas Salman'ın bu sözleri ise salondakilerden büyük alkış aldı.
(KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com