HDP Fethiye ilçe başkanlığı açılışındaki gerginlik

HDP Fethiye ilçe başkanlığı açılışındaki gerginlik
Fethiye'deki olaylarda iş yeri taşlanan Veysi Aslan, olaylarla ilgisi olmadığını, amcası ile oğlunun da 1990 yılında Mardin'deki evlerinde teröristler tarafından katledildiğini bildirdi

MUĞLA (AA) - Fethiye'de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe örgütünün açılışı sırasında yaşanan gerginliğin ardından bu partiye destek verdiğini iddiasıyla taşlanan pastanenin işletmecisi Veysi Aslan, amcası ile oğlunun 1990 yılında Mardin'deki evlerinde teröristler tarafından katledildiğini bildirdi.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Baha Şıkman Caddesi'ndeki iş yerine, ilçede çıkan olaylar sırasında taşlanarak zarar gördüğünü söyledi.

Bir provokasyonla karşı karşıya geldiklerini, ilgileri olmayan bir nedenden dolayı iş yerine zarar verildiğini belirten Aslan, "Parti bürosuyla benim hiçbir alakam yok. Kimisi kiraya verdiğimi, kimisi de büronun benim olduğumu söylüyor. Bana bir tane kanıt getirsinler" dedi.

İlçeye 8 yıl önce geldiğini bildiren Aslan, "Buraya güzel bir mekan açmışım, bu Fethiye'nin güzelliği değil mi? 2007'de iş yerimin bulunduğu cadde kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerdi. Bu cadde benim sayemde bir merkeze dönüşmüş. Bu kötü bir şey mi, bu Fethiye'nin güzelliği değil mi?" diye konuştu.

Aslan, kendisine neden böyle tavır alındığını bilmediğini dile getirerek, yetkililerden olayın sorumlularının yakalanmasını istedi. 8 yıllık ticaret hayatının bir günde yerin dibine batırıldığını ifade eden Aslan, insanların çok büyük bir provokasyona geldiğini, kendisiyle ilgili bir araştırma yaptıklarında olaylarla kesinlikle ilgisi bulunmadığının anlaşılacağını vurguladı.

Veysi Aslan, kendisiyle ilgili bir kanıt bulunursa iş yerine ilk taşı kendisinin atacağını belirterek, iş yerine Türk bayrağından başka bir bayrak asılmadığına dikkati çekti.

-  Amcası ve oğlu teröristler tarafından katledilmiş

 Amcası ile oğlunun 1990'da Mardin'deki evlerinde teröristler tarafından katledildiğini anlatan Aslan, şöyle konuştu:

"Bunların hepsi kanıtlı şeylerdir. Sanal alemde 'kendini korumak için yapıyor' diyorlar. Benim bir hatam olsaydı burada durmazdım, kaçardım ama iş yerimden 2 dakika bile ayrılmadım. Her zaman alnım açık, başım dik. Hiçbir şeyden de korkum yok. Herkesin sağduyulu olmasını istiyorum. Provokasyonu bir an önce durdursunlar, suçlular bir an önce yakalansın." 

- Olay

9 Mart'ta Fethiye'de, HDP ilçe örgütünün açılışı sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle Aslan'a ait pastane bir grup tarafından taşlanmıştı. Pastane çevresinde güvenlik önlemi alan polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com