HDP Fethiye ilçe başkanlığı açılışındaki gerginlik

HDP Fethiye ilçe başkanlığı açılışındaki gerginlik
HDP Fethiye Belediye Başkan adayı Kal:

ANTALYA (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Fethiye Belediye Başkan adayı Hasan Kal, "Saldırı günü biz parti binasında olsaydık ikinci bir Sivas olayı yaşanacaktı. Biz partide olsaydık en az 50 kişi olurduk ve binanın herhangi bir yangın çıkışı da yoktu. Tek çıkış, halk tarafından kuşatılmıştı. Boş binaya piknik tüpü atan zihniyet, içinde biz olsaydık bunun iki katını yapabilirdi" dedi. 

Kal, HDP Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in sivil toplum örgütü temsilcileriyle Atatürk Parkı'nda bir araya geldiği toplantıda gazetecilere yaptığı açıklamada, Fethiye'deki olayların partinin açılışını ilan ettikleri gün başladığını söyledi.

İnternette ve sosyal paylaşım sitelerinde bazı kişilerin kendilerine karşı örgütlendiğini öne süren Kal, polisin bu örgütlenmeden haberi olduğunu iddia etti. Kal, bu örgütlenme ile Muğla'nın çeşitli ilçelerinden ve Antalya'dan insanların Fethiye'ye geldiğini belirterek, "Oradaki güruh, parti binasındaki tabelayı devlet eliyle indirdi. Bundan belediye başkanı, kaymakam, vali ve emniyet müdürü sorumludur. Onlar o tabelayı asmak zorundadır" dedi.

Fethiye'de haberlerle kendilerinin hedef gösterildiğini savunan Kal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bize yönelik karalama ve halkı galeyana getirme çalışmaları yapıldı. Bu çalışmaların neticesini pazar günü gördük. 13 arkadaşımızın kimlik bilgileri, iş adresleri, telefonları bizimle hiç bağlantısı olmayan insanların eline geçmiş. Bu nasıl geçebilir? Bu 13 arkadaşımızın hayati tehlikesi söz konusudur. Hala internette bu arkadaşlarımızın fotoğrafları 'bölücüdür' diye geçiyor. 'Burası Fethiye, burası Beşkaza, buradan çıkış yok' diyerek halkı kışkırtıyorlar. Bu saldırılar sadece HDP'ye değil, var olan tüm demokrasi güçlerine yapılmıştır. 4 tane tüp attılar. Camları kırıp, parti binamızı darmadağın ettiler. Saldırı günü biz parti binasında olsaydık ikinci bir Sivas olayı yaşanacaktı. Biz partide olsaydık en az 50 kişi olurduk ve binanın herhangi bir yangın çıkışı da yoktu. Tek çıkış, halk tarafından kuşatılmıştı. Boş binaya piknik tüpü atan zihniyet, içinde biz olsaydık bunun iki katını yapabilirdi."

Kendilerinin barış yanlısı olduklarını dile getiren Kal, herkesi sağduyulu olmaya davet etti. HDP'nin meşru bir parti olduğunu vurgulayan Kal, Fethiye halkıyla kaynaştıklarını, ancak bazı grupların kendilerini ötekileştirerek düşman gibi gösterdiklerini öne sürdü.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com