HDP heyetinden Türk-İş'e ziyaret

HDP heyetinden Türk-İşe ziyaret
HDP Milletvekili Kaplan:

ANKARA (AA) - HDP Milletvekilleri Hasip Kaplan, Nursel Aydoğan ve Mülkiye Birtane’den oluşan heyet, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine dair görüş alışverişinde bulunmak üzere Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti.

Ziyarette, cumhurbaşkanlığı seçiminin tarihi bir öneme sahip olduğunu ve halkın ilk defa cumhurbaşkanı seçeceğini belirten Kaplan, parti organlarında seçime yönelik çok yönlü çalışma yürüttüklerini söyledi. Bu kapsamda sivil toplum örgütlerinin görüşlerini almak istediklerini anlatan Kaplan, "Bir kadın aday profili de birçok yerde öne çıkıyor. İnanıyorum, ortaklaşabileceğimiz bir danışma süreci geçirirsek bunda başarılı oluruz diye düşünüyoruz. Sizin önerileriniz bizim için çok önemli" diye konuştu.

Nursel Aydoğan da cumhurbaşkanı adayının 20 milletvekili tarafından gösterilebileceğine işaret ederek "Bu model, aslında cumhurbaşkanını halkın seçmediğini, siyasi partilerin adaylarının siyasi partilerin kitlesi tarafından seçildiğini gösteriyor. Bizim bu algıyı değiştirmemiz gerekiyor. Biz, bu seçimi, halkın seçimine dönüştürmek istiyoruz" dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da Türkiye’nin güzel bir ülke olduğunu belirterek ülkede herkesin bedel ödediğini ifade etti. Atalay, "Dün konuşamadıklarımızı bugün konuşuyoruz. Dün yan yana gelemediklerimizle bugün yan yana geliyoruz. Bu sistemli bir işti. Bunu görenler vardı, görmeyenler vardı. Uyuyanı uyandırırsınız ama uyuma numarası yapanı uyandıramazsınız. Bu ülkede uzun yıllar uyuma numarası yapanlar oldu. Biz, görmezlikten mi geldik, göremedik mi" ifadesini kullandı.

Atalay, cumhurbaşkanlığı seçiminin çok önemli olduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı ile ilgili herkes arzu ediyor. Herkesi kucaklayan, herkesin ortak anlaşabildiği... Ülkede hiç kimsenin kavga etmediği bir yerde yaşayalım istiyoruz. Bu kavganın hiç kimseye bir faydası yok ki. Kavgadan beslenenler de var bu ülkede. Kavganın hiçbir faydası yok. Kavganın bedelini ödüyoruz. Siz de ödediniz biz de herkes ödüyor. Paramızla ödüyoruz, canımızla ödüyoruz. Çocuklarımız da ödüyor. Herkesi kucaklayacak, herkesin mutlu olacağı bir Türkiye’de yaşamaktan ben de mutlu olurum. Böyle bir cumhurbaşkanı seçilmesinden ben de mutlu olurum, üyem de yönetimim de mutlu olur. Aksini düşünmek mümkün değil."

Soma’daki maden faciasına da değinen Atalay, herkesin maden ocağını görmesi gerektiğini dile getirerek Türk-İş olarak pek çok etkinlikte taşeron ve maden işçiliği konularını konuştuklarını belirtti. Atalay, "Bu ülkenin gündemine gelmesi için 300 kişinin mi ölmesi lazım? Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bu ateş, Türkiye’yi yaktı" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com