HDP'li Tüzel'in başörtüsü karşıtı Tweet'leri ortalığı karıştırdı

HDP'li Tüzel'in başörtüsü karşıtı Tweet'leri ortalığı karıştırdı
HDP'li İstanbul Milletvekili Levent Tüzel'in AKP'nin başörtülü vekil hamlesini eleştiren Tweet'leri sosyal medyada büyük tepki gördü.
İstanbul Bağımsız Milletvekili ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Yürütme Kurulu Üyesi Levent Tüzel, Habertürk'te katıldığı bir programda AKP'li vekillerin Meclis'e türbanla girme kararlarına sert eleştiriler getirdi.
 
Programın ardından sosyal medyada Tüzel'in açıklamalarına tepkiler geldi. Levent Tüzel, kendini savunmak için Tweet'lerle sosyal medyayı bir kez daha salladı.

İşte Tüzel'in paylaştığı o iletiler:
 
"Habertürk'de başörtülü vekil konusundaki açıklamam hayli tartışma yaratmış görünüyor. HDP inançlara kültürlere dillere özgürlüğü savunur.
 
Inançlı insanların diledikleri gibi giyinmek ve yaşam biçimine sahip olarak toplumsal siyasal aktivitelerini yapmaları özgürlüğün gereğidir.

Başörtüsünü ve inançları yıllardır siyasi istismar konusu yapmış AKP kamuda başörtüsü serbestisiyle kadınlara özgürlük sunmamaktadır.
 
Gerçekten demokratik ve laik bir ülkede inançlar ve dini ritüellerin gereği özgürce kullanılır ve bu hiçbir problem yaratmaz.
 
Kadın bedeni ve toplumsal yaşamı üzerinde bu denli şiddete göz yummuş AKP iktidarının son mecliste başörtüsü hamlesi masum değildir.
 
AKP li kadın vekillerin başörtüsü hamlesi kadın özgürlüğü adına değil AKP nin inanç istismarının ürünü olduğu için karşı çıkılmalıdır.
 
Kadınlar kendilerini ezen sömüren ve aşağılayan bu istismarcı düzen güçlerine karşı emekleriyle de inançlarının gücüyle de duracaktır.
 
Son olarak HDP kadınları ve tüm inançlı dindar insanları özgürlüklerini, eşit yurttaşlık haklarını savunmak için mücadeleye çağırır.
 
Sosyalistler tüm yurttaşların din, vicdan özgürlüğünü savunurken toplumun din esaslarıyla yönetilmesine karşı mücadele ederler.laiklik budur."

TWİTTER AYAKLANDI
 
Tüzel'in sözleri sosyal paylaşım sitesi Twitter'da ses getirdi. Tüzel'i destekleyenler ve karşı olanlar türbanlı vekil kararını tartışmaya açtı.

(DSE)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com