HDP'nin asıl amacı Türkiye'yi bölmek!

HDP'nin asıl amacı Türkiye'yi bölmek!
BDP'nin yerel seçimlerde Batı'daki ikizi olacak HDP'nin asıl amacının ne olduğu ortaya çıktı.
BDP Yerel Seçimler'de Batı'da da oy alabilmek için HDP ile seçime gidiyor. Bazı BDP'li vekiller istifa ederek HDP'ye geçmişti. HDP'nin Genel başkanı olması beklenen Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü HDP'nin politikalarına yönelik açıklamalar yaptı.
 
ÖZERK YÖNETİM
 
Kürkçü "Türkiye’nin toplumsal ve demokratik cumhuriyetle yönetiliyor olması için gereken bütün devrimsel değişikliklerin gerçekleştirilmesi. Bu çerçevede Kürt halkının kendi kendini yönetmesi, öz yönetim için sağlanması gereken siyasi ve idari bütün dönüşümlerin gerçekleştirilmesi, bu çerçevede yönetimlerin özerkliğine dayalı, yeni siyasi yapının ortaya çıkması ve elbette bütün bunların uğrunda mücadele edilmiş olan barış ve özgürlük hedefleriyle bağlantılandırılması. Türkiye’nin çatışmasızlık ikliminden kalıcı barışa geçmesi, kalıcı barışın güvencesi olan bütün anayasal hak ve özgürlüklerle bezenmiş yeni bir siyasi rejim bizim uğruna mücadele edeceğimiz hedef. Yerel yönetimler bakımından da esasen yerel yönetimlerin merkezden bağımsızlaşarak kendi yerellerinin kendi kendilerini yönetmelerine imkan verecek bir statü edinmeleri için çaba göstereceğiz."  dedi.
 
HDP'NİN İSTANBUL ADAYI SIRRI SÜREYYA ÖNDER
 
HDP’nin İstanbul adayının büyük bir olasılıkla Sırrı Süreyya Önder olacağını söyleyen Kürkçü, “Olursa bunu hak eder. Ancak bunu bizim olması gereken tartışma devrelerden geçmeden ilan etmemiz, bizim, iç demokrasimizde tutarsızlık olur. Hem bütün bileşenlerimizle, hem kongrede, hem partide, hem de esasen İstanbul’u bugün en önemli tartışma merkezi haline getiren Gezi isyanını zeminlerinde bu adaylığa tasvip arayacağız, onay arayacağız. Bu onayı elde ettiğimiz an, Sırrı Süreyya Önder bizim adayımızdır” diye konuştu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com