Hedef Adam Carlos

Hedef Adam Carlos
Maçların son bölümlerinde sahada yürüyen Beşiktaş'ta oklar Schuster'in kondisyonerini gösteriyor..

Futbolcular şikayetçi: “Carlos bize sadece çabukluk idmanı yaptırıyor.. Dayanıklılık ve uzun mesafe çalışması yapmıyoruz. Maçların sonlarında adalelerimiz taş gibi oluyor, hiç koşamıyoruz.”

Schuster'le en geç sezon sonu yollarını ayırması kesinleşen Beşiktaş'ta, takımın maçların son bölümünde fiziksel açıdan yaşadığı düşüşün belirginleşmesi nedeniyle oklar şimdi de Schuster'in İspanyol kondisyoneri Carlos Cascallana'yı göstermeye başladı.. Sezon başında da üst üste yaşanan adale sakatlıkları nedeniyle eleştirilen Cascallana'yı, futbolculara ve yöneticilere sorduk, çok çarpıcı yanıtlar aldık.. Aragones döneminde F.Bahçe'yi çalıştıran ve aynı sebeple eleştirilen Cascallana'yı topa tutan yöneticiler, “Futbolcular 60. dakikalardan sonra stop ediyor.. F.Bahçe derbisi, Beşiktaş maçı, D.Kiev maçları ve son örnek Manisa.. Fiziksel açıdan müthiş bir kondisyon sorunumuz var” ifadelerini kullandılar..

'İYİ ÇALIŞTIRMIYOR'

FUTBOLCULAR da yöneticilerle aynı doğrultuda yorumlar yaptı.. İşte adlarını yayınlamayacağımıza söz verdiğimiz 3 futbolcunun ortak görüşleri: “Sezon başından bu yana iyi çalıştığımız söylenemez.. Schuster takımın kondisyon idmanlarına hiç karışmıyor, topu tamamen Carlos'a bırakmış durumda.. Carlos da ağırlıklı olarak çabukluk ve kısa mesafe kondisyonu için çalışmalar yaptırıyor.. Fakat dayanıklılık ve uzun mesafeyle ilgili idmanları neredeyse hiç yapmıyoruz.. Maçlardan önceki ısınmalarımız da sadece çabukluk üzerine.. Maçların sonlarına doğru adalelerimiz taş kesiliyor.. Koşmakta güçlük çekiyoruz.

'FENERLİLER UYARDI'

Bazı arkadaşlarımız salonda ekstra idmanlar yaparak bu eksiklikleri gidermeye çalışıyor ama o da genelde yeterli olmuyor.. Milli Takım'a giden arkadaşlarımız da anlattı.. Orada F.Bahçeliler'le konuşmuşlar, 'Dikkat edin, Carlos'un idmanlarda her söylediğini yaparsanız sakatlanırsınız, bazı hareketleri yapmayın, kendinizi sakının' diye uyarmışlar..

Ayrıca hepimiz biliyoruz ki, adaleyi çabuk ısındırırsak adale zorlanıyor, güçlenmiyor ve gergin oluyor..” Bu şikayetleri yöneticilere de aktaran Beşiktaş'ta özellikle sezonun ilk yarısında yaşanan sakatlıkların müsebbibi olarak yine Carlos Cascallana gösteriliyor..

MAAŞI 20 BİN EURO

İspanya'da altyapılarda kondisyonerlik yapan Carlos
Cascallana, Beşiktaş'tan primler dışında aylık 20 bin Euro maaş alıyor..

'Herkesin adalesi SAKAT!'

Kulüp doktoru Devrim Urgun'a Beşiktaş'ta kaç futbolcunun bu sezon adale sakatlığı geçirdiğini sorduk.. İşte yanıtı: “Bu sezon takımda adale sakatlığı geçirmeyen oyuncu yok.. 21 sakatlık oldu. Hatta bazıları 2'şer 3'er kez yaşadı..

Özellikle Guti ile Quaresma her maçtan sonra adale sertleşmesi şikayetiyle bana geliyorlar ve maçtan sonraki ilk idmana katılmıyorlar.. Sebebini bilemem ama takımda bir adale problemi olduğu kesin..” Urgun'un bu sözleri de Cascallana'nın idmanlarıyla ilgili doğan soru işaretlerini kuvvetlendirecek bir intiba yaratıyor.

F.Bahçeliler şikayetçiydi

Carlos Cascallana'nın Aragones'in yardımcılığını yaptığı dönemde F.Bahçe'de Emre, Deniz, Josico ve Maldonado adale sakatlıkları yaşamış, Alex geçirdiği pubis sakatlığı nedeniyle uzun süre frikik bile kullanamamıştı.. F.Bahçeli futbolcular Carlos'u “Adam İspanya'da PAF takım çalıştırıyormuş.. Bize 16-17 yaşındaki çocuklara uyguladığı kondisyon idmanını uygulamış, bu 25 yaş üstü bedenlerde büyük hırpalanmaya neden olmuştu..” sözleriyle eleştiriyorlardı..

Kartal 7 eksikle çalıştı

Beşiktaş gelecek hafta oynayacağı Kayseri maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı. Önceki günkü Manisa maçında forma giyen oyuncular koşunun ardından çalışmayı bırakırken, diğer futbolcular ise pas çalışmalarının ardından iki devreli çift kale maç yaptı. İdmana tedavilerine devam edilen İsmail, Onur, Almeida ve Nobre katılmadı.

Manisa karşısında çeşitli yerlerine darbe alan Fernandes, Rüştü ve Guti de dinlendirilirken, siyah-beyazlılar, bugün izin yapıp, çalışmalarına pazartesi günü devam edecek.

'Guti'yi çıkarsa maçı almıştık!'

Schuster'i açık açık eleştirmeye başlayan yöneticiler “Devre arası Guti'yi çıkarıp Quaresma'yı alsa Manisaspor'u yenebilirdik” ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı yöneticiler, Bernd Schuster'den iyice umudunu keserken artık onunla ilgili eleştirileri hiç çekinmeden yapabiliyorlar.. Guti'ye büyük imtiyaz tanınmasından rahatsızlık duyan bazı yöneticiler, VATAN'a şunları söyledi: “Hafta boyunca idman yapmayan Guti'nin yürüyecek halde olmadığı ilk andan beri belliydi.. Sürekli top kaybı yaptı.. Devre arasında Guti'yi çıkarıp Quaresma'yı soksa, Manisa'nın üstüne daha etkili bir biçimde giderdik.. Guti hem takımı 10 kişi bıraktı, hem de hücumların el freni oldu..” Schuster'in ise Guti'yi 92 dakika oynatma sebebi olarak “Takımda final pası atabilecek tek kişi o.. Kötü olduğunu gördüm ama risk aldım.. Ama Guti beklediklerimi yapamadı” mazeretini ortaya sürdüğü açıklandı..

'Ernst'e küfür mü etmek istiyor?'

Başkan dahil tüm yönetim, Ernst'in 92'de oyuna sokulmasına anlam veremedi.. Alman futbolcunun moral açıdan bitik olduğu açıklandı.

Beşiktal'ta herkesin kafasını kurcalayan soru, Ernst'in bitime 40 saniye kala neden oyuna alındığı oldu.. Guti'yi çıkararak Alman oyuncuyu sokan Schuster, başta başkan Demirören olmak üzere herkesi çılgına çevirirken, “Ernst'e küfür etse daha iyiydi.. Devre arasında 6 milyon Euro verip mukavelesini 3 yıl daha uzattık.. O günden beri neredeyse Ernst'i hiç oynatmadı.. Adamı mental açıdan bitirdi.. Bu kapasitede bir oyuncuyu 92. dakikada oyuna almak, küfür etmekle eşdeğer” yorumları da beraberinde geldi..

Psikolojik açıdan çok sıkıntılı olduğu bildirilen Ernst'in ise özellikle Fernandes'in gelişinden sonra kendisinin istenmediğini düşündüğü, sürekli yedek kalmaktan özgüvenini yitirdiği bildirildi.. Ancak, maçtan sonra Ernst ile Schuster arasında herhangi bir tatsızlık yaşanmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com