‘Hedef; Özel Hastanelerin Önüne Geçmek'

‘Hedef; Özel Hastanelerin Önüne Geçmek'
Edirne Devlet Hastanesi Yöneticisi Op

Edirne Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Gürhan Çelik, “Hedefimiz özel hastane gibi olmak değil, özel hastanelerin önüne geçmek” dedi.
Çelik, devlet hastaneleri olarak özel hastanelerin önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi. Tıbbi hizmetlerde birçok özel hastanenin önünde olduklarını ifade eden Çelik, “Temizlikte, ilgi alakada ve otelcilik hizmetinde özle hastanelerin önüne geçmemiz lazım” dedi.
Yönetici Op. Dr. Gürhan Çelik, Edirne Devlet Hastanesi’nde uygulanan yeni hizmetleri basın mensuplarıyla paylaştı. Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yeni projeler hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Çelik, randevu sisteminin tanıtımı, vatandaşların internetten ücretsiz randevu alabileceği konusunda bilgilendirilmesi yönünde hane çalışmaları yapacaklarını belirtti. Hane Halkı çalışmaları kapsamında Edirne merkez ilçe dâhil toplam 9 ilçe merkezinde 5 bin kişiye ulaşmayı planladıklarını kaydeden Çelik şunları söyledi:
HANE HALKI ÇALIŞMASI İLE 5 BİN KİŞİYE ULAŞILACAK
“Randevu sisteminin tanıtılması, internetten ücretsiz randevu alınabileceği, randevu alındığı zaman daha iyi şartlarda hizmet sunulacağının anlatılacağı hane çalışmaları yapacağız. İl ve ilçe merkezlerinde toplam 5 bin kişiye ulaşma hedefimiz var. Kırsal kesim için daha geniş çaplı yapacağımız ayrı bir tanıtım faaliyetimiz olacak.
ACİL SERVİS’TEN TABURCU OLAN HASTALAR ARANARAK ŞİKÂYETLERİ DİNLENİYOR
Halkla ilişkiler personelimiz 28 Ocak’tan itibaren acil müşahedeye ve gözlem altına alınan hastaları arayarak hasta memnuniyetine yönelik araştırmalar yapıyor. Telefonla birebir yapılan görüşmelerde taburcu olan hastalarımıza zamanında muayene olup olmadığı, çok bekleyip beklemediği, hastane personelinin iyi davranıp davranmadığı gibi konularda sorular soruluyor. Araştırmalar tamamlandıktan sonra hastalardan alınan şikâyetler inceleniyor ve hemşireden sağlık hizmetlerine kadar tüm personel uyarılıyor, gerekirse yeniden eğitime alınıyorlar.”
Çelik, Acil Servis’e yeni personel takviyesi yaptıklarını ve servisteki tüm çarşafların sürekli olarak değiştirildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com