"Hedef Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak”

"Hedef Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak”
Uşak Deri Sanayicileri Derneği (UDSD) Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, ''Dünya Deri Sektörünün Bugünü, 2020 Yılı Perspektifi'' adlı bir panel düzenleyeceklerini söyledi. Panelde deri sektörünün geçmişi, sorunları ve yeni gelişmelerin tartışılacağını
Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda 16 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek panele yurt içi ve yurt dışından sektörle ilgili önemli isimler katılacak. Almanya, Hollanda, İsviçre, İngiltere ve Çin gibi ülkelerden konuşmacıların katılacağı panelin sonuç bildirgesi kitap haline getirilecek. Uşak Üniversitesi Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısı ile panel hakkında bilgi veren Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Akif Küplemez, sektörün kalbinin Uşak’ta atacağını söyledi. Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedefine ulaşabilmesi için tüm sektörlerin gerekli çabayı göstermesi gerektiğini ifade eden Akif Küplemez, “Türkiye’nin 2023 yılı için ortaya koyduğu 500 milyar dolar ihracat hayal değil. Deri sektörünün de 2023 yılında ihracatını 5 milyar dolara çıkarması bekleniyor. Bu rakamlara ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Bu vizyon doğrultusunda düzenleyeceğimiz panelde deri sektörünü masaya yatıracağız. Yeni pazarlar, sektörün geleceği ve geçmiş tecrübeleri konuşacağız. Ortaya çıkan sonuçları bir kitapta toplayacağız. Biz bu panele ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü Uşak sektörde önemli bir noktada yer alıyor” dedi.
'Dünya Deri Sektörü'nün Bugünü, 2020 Yılı Perspektifi' adlı panele 7 ülkeden 14 konuşmacı katılacağını da ifade eden Akif Küplemez,”Panelin asıl amacı Türkiye'nin 2023 vizyonuna katkı sağlamaktır. Panele konuşmacı olarak Çin Deri Sanayi Birliği Sekreteri Chen Zhanguang, İngiltere'den Uluslararası Deri Sanayicileri Konseyi Genel Sekreteri Paul Pearson, Brezilya'dan Uluslararası Deri Kimyacıları ve Teknisyenleri Dernekleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Brezilya Deri Kimyacıları ve Teknisyenleri Derneği Yönetim kurulu Başkanı Robert Kamelman Levitin, Almanya'dan Dr. Hermann Birkhofer ile TFL Araştırma Geliştirme Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Jürgen Christner, İsviçre'den ham deri ve deri toptan satıcısı Sam Fayon, İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçılar Birliği Başkanı Lemi Tolunay, Türkiye Deri Vakfı Başkanı Dr. Volkan Çandar, Türkiye Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Erdal Matraş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Deri ve Deri Ürünleri Sektör Meclis Başkanı Hakkı Matraş, Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Altan Afşar, Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim konuşmacı olarak katılacak” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com