"Hedefimiz %100 oranına ulaşmak"

"Hedefimiz %100 oranına ulaşmak"
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya'da Okul Öncesi Eğitimde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya'da Okul Öncesi Eğitimde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Valilik toplantı salonunda yapılan  toplantıda, Okul öncesi eğitim önemi artık tamamen bilimsel bir şekilde tespit edildiğini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığımızca Okul öncesi eğitim konusunda çalışmaların hızlandırılması ile ilgili geçtiğimiz yıllarda alınan prensip kararları ve talimatları vardı. Kütahya'da göreve başladığımda 2007 yılı mart ayında % 13 olan okul öncesi eğitimde yetersiz olduğunu hepimiz görmüştük. O günden bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarla % 68 gibi bir orana eriştik. Türkiye'deki 32 ilden biri olduk, böylece 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren ilimiz pilot iller arasına katıldı. Bu nedenle, çocuklarımız 6 yaş grubundan itibaren Anaokullarına mecburi olarak kayıt olacaklar. Anaokulları ve Ana sınıflarımız artık normal ilköğretimin bir kademesi olarak uygulamaya başlanmış olacak. Öncelikle bunun Kütahya'mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Okul öncesi eğitim alan çocuklarımızın sadece ilk ve orta öğretimde değil, Üniversite döneminde de, hayatta da diğerlerinden çok daha farklı ve başarılı olduklarını ifade eden Vali Kocatepe; “Kütahya da attığımız bu temelin, önümüzdeki yıllarda olumlu yansımalarını alacağımızı düşünüyoruz. Bu senede bu konudaki çalışmalarımız devam edecek ve hedefimiz 2011 yılında Kütahya'daki Okul öncesi eğitimde okullaşma oranını % 100'e çıkartmak. Bu tempoyla devam ettiğimiz takdirde belki daha önceki bir zaman diliminde de bunu gerçekleştirmek mümkün olabilir. Ben öncelikle bu konuda bize destek olan hayırsever hemşehrilerimizi hem kutluyor, hem de kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Vali Şükrü Kocatepe tarafından yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com