"Hedefimiz Kütahya'yı bir numara yapmak"

"Hedefimiz Kütahya'yı bir numara yapmak"
Kütahya'da dün gerçekleştirilen "Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu"nda Kütahya'nın tarım ve hayvancılık sektörü masaya yatırıldı. Hayvancılık ve tarım sektörü ile Kütahya'nın gelişmede yeni bir ivme yakalayacağını ifade eden Vali Kenan Çiftç

Kütahya'da dün gerçekleştirilen 'Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu'nda Kütahya'nın tarım ve hayvancılık sektörü masaya yatırıldı. Hayvancılık ve tarım sektörü ile Kütahya'nın gelişmede yeni bir ivme yakalayacağını ifade eden Vali Kenan Çiftçi; 'Şeker ve un hazır önemli olan bu malzemeden helva yapmak. Kütahya'da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için her şey hazır. Kütahya'da Tarım Lisesi'ni kurmayı planlıyoruz böylece üreticimizin korkmadan bu sektörde profesyonel olarak ürünlerini üretmesini sağlayacağız' dedi.

'ŞEKER VE UN HAZIR'
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, 'Kütahya'da Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu'nda yaptığı konuşmada Kütahya'da tarım ve hayvancılık adına her şeyin hazır olduğunu belirterek, 3-4 yıl içinde ciddi çalışmalarla birlikte Kütahya'nın bu sektörde önemli bir noktaya geleceğini söyledi.
Seracılık konusunda Kütahya'nın geride kaldığını ifade eden Vali Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Kütahya, tarım ve hayvancılık alanında gelişmeye müsait bir il tarım ve hayvancılıkla ilgilenen bütün aktörlerle şu an birlikteyiz, Kütahya'nın bu yönde gelişmesine sizlerle birlikte yön vereceğiz. Hedeflerimzi şimdiden koymlaıyız, buğday üretimi olsun hayvancılık alanında ilerlemeler olsun bunların hepsi belli bir plan proje dahilinde oluyor. Bu plan ve proje konusunda bizde üstümüze düşeni yaparak üreticimizin önünü açacağız. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberlik içinde sorunlarımızı çözeceğiz, en önemli sorunlarımızdan bir taneside gençlerimizin köylerde kalmamalarıdır, önemli olan konu gençlerimizin köylerde kalmasını sağlayacak önemli yatırmları yapmaktır' dedi.

'TARIM LİSESİ
KURACAĞIZ'
Kütahya'da Tarım Lisesi kurmayı planladıklarını kaydeden Vali Çiftçi, böylece tarım ve hayvancılığı profesyonel hale getirerek, üreticinin bilinçli olarak bu sektörden ciddi anlamda gelir elde etmelerini sağlamayı düşündüklerini ifade etti.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, tarımsal kalkınma birliklerini kurduklarını ve yer altı soğuk hava depolarını kurduklarını belirterek, tarımın gelişmesine katkı sunduklarını söyledi.

'BÜTÜN KURUMLARIN KOORDİNELİ ÇALIŞMASI GEREKİYOR'
'Kütahya'da Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu'nun açılış konuşmasını gerçekleştiren Kütahya Koyun ve Keçi Yetiştirici Birlik Başkanı Bahattin Atakan, Kütahya'nın tarım ve hayvancılığını geliştirmek ve daha ileri düzeye götürmek amacıyla Kütahya'da bulunan tarım ve hayvancılıla ilgili bütün kurumların, örgütlerin ve yerel yönetimlerin bir araya gelmesinin hayavancılık ve tarımı ileri düzeye taşıyacağını ifade etti.
Kütahya'da bulunan tarım ve hayvancılıkla ilgili bütün odaların, birliklerin, derneklerin, kooperatiflerin, yerel yönetimlerin, ilgili resmi kurumların, üniversite birimlerinin, yöneticilerin ve işadamlarının bir araya gelerek Kütahya'nın tarım ve hayvancılığını geliştirmek için 'Kütahya'da Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu' olarak çalışmlarına başladıklarını belirten Atakan, bu çalışmalarla birlikte Kütahya'nın gelişebileceğini ifade etti.

'KÜTAHYA'DA TARIM VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRME PLATFORMU'NA KATILIM YOĞUNDU
'Kütahya'da Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu' dün Tarım ve Kredi Kooperatifin'de Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Vali Yardıcısı Metin Selçuk, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa İça, Tarım Kredi Müdürü Namık Yüksel, Tarım İl Müdürü Namık Yüksel, Kütahya Koyun ve Keçi Yetiştirici Birlik Başkanı Bahattin Atakan ve çok sayıda daire müdürleri ile birlikte tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili birimler katıldı.
'Kütahya'da Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Platformu'nda platformun; çalışma şekli, taoplantı günleri, yönetim kurulu üyeleri ve ve platformun koordinatörürü belirlenerek, bu çerçevede platformun çalışmalarını sürdüreceğide belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com