Hedeftekilerden Remzi Kartal ses kayıtları için ne dedi?

Hedeftekilerden Remzi Kartal ses kayıtları için ne dedi?
Ömer Güney'in MİT bağlantısı ile cinayetleri işlediğini iddia eden ses kayıtlarını hedefte olanlardan Remzi Kartal değerlendirdi

PKK'lı 3 kadının Paris'te öldürülmesi olayıyla ilgili ortaya çıkan ses kaydının yankısı sürüyor. Katil zanlısı Ömer Güney'in MİT bağlantısı olduğu ve cinayetleri onların talimatıyla işlediği iddia ediliyor. Sözü geçen ses kayıtlarında yapılan suikast planlarında PKK'nın kilit isimlerinin adları geçiyor.

Güney'in MİT yetkilisi olduğu iddia edilen kişilerle yaptığı konuşmada hedef gösterilen isimlerden biri de Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal. Radikal'den Ezgi Başaran'ın bugünkü köşesinde yer verdiği olayda Başaran Kartal'a ulaşarak kayıtlarla ilgili görüşünü sordu. Remzi Kartal; “Ses kaydını dinledim. Ömer Güney talimatı MİT’in verdiğini söylüyor. Ya bu doğrudur ya da MİT, Ömer Güney ve Paris cinayetiyle ilgili tüm bilgileri kamuoyuna sunmalıdır.”  dedi.

Ezgi Başaran yazısında olaya şöyle anlatıyor;

"Ses kaydından Güney’in MİT mensubu olduğu iddia edilen kişilere bir kişinin daha hedef gösterildiğini anlıyoruz: Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal.

Sık olmasa da Kartal’ın Paris’teki derneği zaman zaman ziyaret ettiğini biliyorum. Onunla röportaj yapmak üzere Nisan 2013’te Brüksel’e gittiğimde birkaç saat önce Paris’ten dönmüş olduğunu hatırlıyorum. Yani Güney, hem derneğe girip çıkanları hem de örgütün Belçika’da yaşayan liderlerini sahiden yakın takibe almış olmalı.

Bu ses kaydı örgütün Avrupa kanadı tarafından sahih kabul ediliyor bugün. “Güney’i tanıyan 5-6 kişi tarafından kayıttaki sesin ona ait olduğu teyit edilmiş” vaziyette.

Bu noktada kayıttaki hedeflerden biri olarak geçen Remzi Kartal’la görüştüm. Ses kaydıyla ilgili yorumu kısa ve özdü: “Ses kaydını dinledim. Ömer Güney talimatı MİT’in verdiğini söylüyor. Ya bu doğrudur ya da MİT, Ömer Güney ve Paris cinayetiyle ilgili tüm bilgileri kamuoyuna sunmalıdır.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com