Hediyeleri niçin aldığını açıkladı

Hediyeleri niçin aldığını açıkladı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Anadolu Ajansı'na, Afyonkarahisar Valiliği'ni ziyaretine ilişkin açıklama yaptı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 5 Eylül 2012'de, Afyonkarahisar'da meydana gelen müessif olayla ilgili, arkadaşlarından bilgi almak ve yaralıları ziyaret etmek amacıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu ile birlikte 7 Eylül'de Afyonkarahisar'da incelemelerde bulunduğunu bildirdi.
 
Depo mahallinde yaptığı incelemeden sonra, Afyonkarahisarlı vatandaşlara ''geçmiş olsun'' dileklerini iletmek istediğini anlatan Orgeneral Özel, ''Bunu, Sayın Vali aracılığıyla iletmek ve elim olayda mülki ve yerel yöneticilerin gösterdikleri duyarlılık ve destek için 'teşekkür etmek' amacıyla Sayın Vali'yi ziyaret ettim. Rutin bir faaliyet olarak Valilik Şeref Defteri'ni imzaladım ve 'ziyaret anısı' olarak kendisine bir şilt takdim ettim. Makam odasındaki kısa ziyaretim sırasında ise Sayın Vali tarafından benzer bir uygulama yapıldı'' diye konuştu.
 
Ziyareti esnasında Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun sergilediği tutumun devletin bir geleneği olduğunu ve sergilenen davranışın elim olayla hiçbir ilişkisinin olmadığını düşündüğünü belirten Özel, şunları kaydetti:
 
''Ancak Sayın Vali'nin makam odasında sergilenen davranışın görüntülenmesi ve görüntünün Valilik sitesinde yayımlanması ve bu yayım üzerine medya kuruluşlarında yer alan yorumlar beni son derece rahatsız etmiş ve zaten varolan üzüntüme üzüntü katmıştır. Sayın Vali'nin şahsına ve makamına nezaketsizlik olmasın düşüncesiyle ani gelişen davranış karşısında herhangi bir reaksiyon gösteremedim.'' (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com