Helikopter Denize Düştü!..

Helikopter Denize Düştü!..
Beykoz semalarında uçuş yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube'ye ait polis helikopteri denize düştü. İşte ayrıntılar...

Helikopterin içinde 5 kişi olduğu, pilotun yüzerek kurtulduğu, diğer 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.Beykoz'da düşen helikopterin emniyete ait olduğu ve içinde 5 kişi bulunduğu öğrenildi. AL-02 tipi helikopter, saat 14.30'da Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminalinden kalkış yaptı.

Helikopterden yaralı olarak kurtulan pilotun, "5 kişiydik" sözleri üzerine diğer 4 polis aranıyor.

İstanbul Emniyeti Havacılık Şubesi'ne helikopter ile telsiz irtibatı saat 16.30'da kesildi. Ardından Beykoz Anadolu Kavağı Umum Yeri Mevkii'nde düştüğü öğrenilen helikoptere ilk müdahaleyi Sahil Güvenlik ekibindeki askerler yaptı. Yaralı olarak kurtarılan pilotun, "Helikopterde 5 kişiydik" sözleri üzerine 4 polisi arama çalışmaları başlatıldı. Bölge polis tarafından güvenlik çemberi altına alındı.

Vali Mutlu: Helikopterde teknik arıza olabilir

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz'daki kazada polis helikopterinin denize düştüğünü belirterek, ''Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde ve çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar'' dedi.Mutlu, olay yerine gitmek üzere İstanbul Valiliğinden ayrılırken AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Çok acı duyduğumuz bir helikopter kazası cereyan etti. Maalesef emniyet teşkilatımıza ait bir helikopterimiz Beykoz açıklarında, Anadolu yakasına 100-150 metrelik bir mesafede denize düştü. Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Şu anda en yakın nokta olan askeri tesisimizdeki revirde kontrol altında. Sağlığıyla ilgili durum takip ediliyor'' diye konuştu.

Sözlerine ''Aldığımız ilk bilgilerde, helikopterde bulunan diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar'' diye devam eden Mutlu, kendisinin de olay yerine gittiğini ve çalışmaları yerinde izleyeceğini bildirdi.

Vali Mutlu, helikopterin düşme nedenine ilişkin soruya da ''Bunu ancak helikopterin çıkarılmasıyla değerlendirmemiz mümkün. Muhtemeldir ki teknik bir arıza olabilir. Çünkü o bölgede çarpabilecek, çarparak düşebileceği herhangi bir şey yok. Hava şartları iyi gözüküyor. Dolayısıyla teknik bir arıza oluşmuş olabilir. Bu tabii ki benim şahsi değerlendirmem. Ancak helikopter çıkartıldıktan sonra bunu değerlendirebiliriz. Mutlaka çok detaylı bir inceleme de yapılacaktır'' karşılığını verdi.

Mutlu, ''Personel tamamen emniyet görevlisi mi?'' şeklindeki soru üzerine de ''Bununla ilgili bilgileri netleştirmeye çalışıyoruz. Bir yanlışlık olmasın diye kesin bilgilere ulaşınca bunları paylaşacağım. Ancak birden fazla personel olduğunu biliyoruz'' dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com