Helikopter kazası soruşturmasında 1 astsubay tutuklandı

Helikopter kazası soruşturmasında 1 astsubay tutuklandı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kaza sonrasında, başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu.

BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrasında, helikoptere ait cihazların çalınması ve delillerin karartılmasını kapsayan soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu.

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve İHA Sivas Muhabiri İsmail Güneş ile birlikte toplam 6 kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş'taki helikopter kazasıyla ilgili olarak soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı vekilliğinin kaza sonrasında enkaz bölgesinde bazı cihazların çalınması ve delillerin karartılması kapsamında başlattığı soruşturma devam ediyor.

İstanbul'da gözaltına alınan helikopterin sahibi olan şirketin eski teknisyeni emekli astsubay Kenan Köksal, getirildiği Malatya Adliyesi'nde Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan'a ifade verdikten sonra tutuklanması talebiyle Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Şüpheli Kenan Köksal, tutuklanarak Malatya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Kenan Köksal, Malatya Adliyesi'nde yaklaşık 10 saat kaldı.
Şüpheli Kenan Köksal'ın o dönem, helikopterin ait olduğu şirketin teknisyeni olarak helikopter kazasının enkaz bölgesine her hangi bir resmi görevi olmamasına karşın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kaza Kırım Ekibi ile birlikte çalışarak bazı cihazları söktüğü iddia edilmişti.

TUTUKLU SAYISI 8 OLDU

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından, enkazdan cihaz sökerken çekilen görüntünün kamuoyuna yansımasından sonra başlatılan ilk soruşturmada, 2 Ekim 2011 günü Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Kaza Kırım Heyeti'nde yer alan Feridun Seren (Sivil Havacılık Şube Müdürü), Kerem Mumcuoğlu (Uzman) ve Şıhmehmet Sevdim (Emekli Binbaşı-Kontrol Pilotu) ile astsubaylar Nedim Bakırhan, Cemal Şahin, Aydın Özsıcak ve Nusret Memiş tutuklanmıştı. Son olarak Kenan Köksal'ında tutuklanmasıyla birlikte tutuklu sayısı 8'e yükseldi.

Şüpheliler, "Düşen helikoptere ait cihazların çalınmasına iştirak etmek, suç delillerini karartmak, Delil karartmak amacıyla hırsızlık sahte tutanak tanzim etmek ve silahlı terör örgütüne üye olmak" iddialarıyla suçlanıyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com