Helvacı görevinden ayrıldı mı ?

Helvacı görevinden ayrıldı mı ?
Türkiye Futbol Federasyonu'nda yol ayrımı gerçekleştiği iddia edildi.

SANSÜRSÜZHABER - Yıldırım Demirören Başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu'nda yol ayrımı gerçekleştiği gündemdeki sıcaklığını koruyor.  TFF'nin, Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı ile yollarını ayırdığı iddia edildi.

Mehmet Ali Aydınlar'ın görev yaptığı dönemde Lutfi Arıboğan ile birlikte UEFA ile ilişkileri yürüten Helvacı'nın sözleşmesi fesh edildiği öne sürüldü.

UEFA müfettişi Pierre Cornu'nun Fenerbahçe'nin açtığı davayla ilgili olarak CAS'a gönderdiği savunmada, "Arıboğan ve Helvacı bana yüzde 1 dahi olsa Fenerbahçe'nin şike yapmama ihtimali yok" ifadeleri uzun süre gündemden düşmemişti.

Sarı-lacivertli kulüp, hatırlanacağı gibi deneyimli hukukcu İlhan Helvacı ve Lutfi Arıboğan'ın istifasını istemişti.

HELVACI NE DEMİŞTİ ?

İstifası gündemde olan İlhan Helvacı, "Ben hukuka ve ahlaka aykırı bir şey yapmadım. Eğer TFF'nin benim verdiğim hukuk danışmanlığı hizmetinden şikayeti varsa beni görevden alabilir. Bu defter de kapanır gider. Hüsnü Güreli vekil olarak başkanlığını sürdürüyor. İcra Kurulu karar alıp beni görevimden men edebilir. Objektiflikten uzak bir davranış sergilemedim. Hukuka aykırı bir şey yapmadım; istifa etmeyi düşünmüyorum. Görevimden men edilinceye kadar istifa etmeyeceğim." ifadelerini kullanmıştı. 

TFF CEPHESİNDEN AÇIKLAMA 

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren sporx'e yaptığı açıklamada, "İlhan Helvacı konusunda bu şekilde verilmiş bir kararımız yok. İlhan Helvacı görevinin başındadır" ifadesini kullandı. Bu arada Av. Ömer Bedük ile yollar ayrıldı. 

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com