''Hem borç ödedik,hem hizmet verdik''

''Hem borç ödedik,hem hizmet verdik''
Eskişehir'in merkez Tepebaşı İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Ataç göreve geldikleri günden bugüne kadar 454 sokakta yapılan çalışmalarda 126 bin 320 ton asfalt döküldüğünü söyledi.

Eskişehir'in merkez Tepebaşı İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Ataç göreve geldikleri günden bugüne kadar 454 sokakta yapılan çalışmalarda 126 bin 320 ton asfalt döküldüğünü söyledi.
Tepebaşı Belediyesi'nin Zincirlikuyu'daki Şantiyesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Ataç, göreve geldikleri günden bugüne kadar hem borç ödediklerini, hem de vatandaşa hizmet etmek anlayışını seçtiktiklerini belirterek, ''Yaptığımız kamuoyu araştırmasında mahallelerdeki sokakların sıkıntısı birinci plana geçmişti. Onun için de mahallelere zaman ve bütçe ayırmaya çalıştık. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2009 ve 2010 yıllarında 454 sokakta çalışma yürüttü. Bu çalışmalarda toplam 126 bin 320 ton asfalt döken ekipler, 110 bin metrekare sathi kaplama yaptı. Ayrıca 100 bin 174 bin 99 metrekare kilit taş imalatı, 189 bin 075.33 metre bordür imalatı ve 157 bin 037.52 metrekare tretuvar imalatını gerçekleştirildi'' dedi.
Ataç, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalarda vatandaşların sağlığını her zaman ön planda tutarak çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak, 'Çalışmalarımızda şehir merkezinde gündüz ve gece vardiyalarında her gün 'poşet sisteminde', köylerde ise haftada 3 gün gündüz-gece vardiyasında 'konteyner sistemi' ile çöp toplamalarını gerçekleştirdik. Çalışmalarımızla ilgili mahalle muhtarları ve vatandaşla görüşüp çalışma yürüten Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, vatandaşın sağlığını ve esenliğini ön planda tutarak, çevre dostu ve ekonomik programlar geliştirdik. Ayrıca Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'de farklı mahallelerde yeni park alanları ve park yenilemesi yaptı ve spor alanları gerçekleştirdi. Aynı zamanda sokak ağaçlandırması, 'En güzel bahçe, en güzel balkon projesi' gibi çevre bilincini geliştiren çalışmalara imza attı. 2009 yılında 72 dekarlık 17 adet park yapılırken, 2010 yılında 118 dekarlık 18 adet olmak üzere iki yılda toplam 190 dekarlık 35 adet park gerçekleştirilmiş oldu'' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com