Hem sohbet etti hem de ameliyat oldu!

Hem sohbet etti hem de ameliyat oldu!
Kütahya Devlet Hastanesi'nde bir ilk gerçekleştirildi. Hasta uyutulmadan bel fıtığı ameliyatı oldu...

Daha önce yapılan bel fıtığı ameliyatlarında hastaya narkoz verilerek hastayı uyuttuklarını dile getiren Operatör Doktor Reşat Uyar; ”Kütahya Devlet Hastanesi'nde bel fıtığı ameliyatlarında artık isteyen hastalarımızı uyutmadan ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Böylece hasta kendini daha güvende hissediyor. Biz sadece ameliyat edeceğimiz bölgeyi uyuşturmak süreti ile bel fıtığı ameliyatını gerçekleştiriyoruz”dedi.
Hastayı uyutmadan bel fıtığı ameliyatı gerçekleştiren Operatör Doktor Reşat Uyar ve Anestezi Uzmanı Murat Şahin, Kütahya'da ilk defa böyle bir ameliyatı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, hastanın narkoz ile uyutulmadan ameliyat olması hasta için büyük bir avantaj meydana getirdiğini söyledi.
Narkozsuz ameliyatın hasta tarafından da tercih edildiğini dile getiren doktorlar; “Biz hastayı narkozla ameliyata hazırladığımızda hastada yeniden uyanıp uyanmama korkusu meydana geliyordu. Ancak hastaya narkoz vermeden hastayı ameliyat etmemiz hastayı psikolojik olarak rahatlatıyor. Çünkü narkoz verilerek ameliyatı geçekleştirilen hasta ameliyat masasından tekrar kalkamayacağını düşünür; ancak narkoz verilmeden yaptığımız ameliyatta ise hasta kendini gayet rahat hissediyor” dedi.
Uyutulmadan bel fıtığı ameliyatı yapılan ilk hasta Mehmet Ali Gökpınar ise uyutulmadan ameliyat olduğu için kendini daha dinç hissettiğini dile getirerek; “Doktorlarla sohbet ederek bel fıtığı ameliyatı oldum. Neşter seslerini duyuyordum ama rahatsız olmuyordum. İlk defa doktorlarla sohbet ederek ameliyat oldum. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Benim ameliyatımda emeği geçen doktorlarıma çok teşekkür ederim. Ameliyat masasında baygın olmadan ameliyat olmak psikolojik olarak rahatlamamı sağladı.” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com