Hemen Geliyoruz!

Hemen Geliyoruz!
Yenidoğan Mahallesi'nde, Mecidiye Sokak İle Kadınana Sokağını birbirine bağlaya dört yolda Kütahya Belediyesi tarafından yaklaşık bir ay önce kanalizasyon borularının yenilendiği, yenilenme çalışmalarından sonra yolda oluşan çukurun hâlâ kapatılmaması m

Yenidoğan Mahallesi'nde, Mecidiye Sokak İle Kadınana Sokağını birbirine bağlaya dört yolda Kütahya Belediyesi tarafından yaklaşık bir ay önce kanalizasyon borularının yenilendiği, yenilenme çalışmalarından sonra yolda oluşan çukurun hâlâ kapatılmaması mahalle sakinlarinin tepkisine neden oldu.

Yenidoğan Mahallesi'nde Mecidiye Sokak İle Kadınana Sokağını birbirine bağlaya dört yolda Kütahya Belediyesi tarafından yaklaşık bir ay önce yoldaki asfaltın kaldırılmak süretiyle yolun altından geçen kanalizasyon borularının yenilendiğini belirten mahalle sakinleri yapılan yenilenme çalışmaları sonucunda ise yolun tekrar aslfataldığını vurguladılar.
Mahalle esnaflarından Hidayet Çiçek kanalizasyonun yenilenmesinden kısa bir süre sonra Yenidoğan Mahallesi'nde Mecidiye Sokak İle Kadınana Sokağını birbirine bağlayan dörtyolun tam oratasında yaklaşık 50 cm'lik bir çukurun oluştuğunu belirttti. Kütahya Belediyesi kanalizasyondan sorumlu birimini tam bir aydır aradıklarını belirten Hidayet Çiçek ve mahalle sakinleri beldiyeden herhangi bir cevap alamdıklarını, sadece telefonda kendileri ile konuşan Kütahya Beldiyesi yetkilisinin hemen geliyoruz dediğini ancak belediye yetkililerinden hiç kimsenin gelmediğini söyleyerek tepki gösterdiler.
Mahalle sakinleri geçen 1 aylık süre içerinde çok sayıda aracın bu çukura girdiğini belirterek, araçlarda büyük maddi hasarın da meydana geldiğini, araç sürücülerinin şok geçirdiklerini belirtiler.
Araç sahipleri ise tepkilerini şu şekilde dile getirdiler: 'Burası bir yol olduğu için biz de normal olarak yolda hız limitlerine ve trafik kurallarına uyarak araçlarımızı kullanıyoruz. Ancak burada oluşan çukuru fark ettiğimizde ise aracımıza tam olarak hakim olamadığımız için araçlarımızın ön tekerleklerinden birinin bu çukura girmesine engel olamıyoruz. Mahalle esnafı ve halkının yardımlarıyla, kendi imkanlarımızla araçlarımızı çıkartmaya çalışıyoruz. Araçlarımızda meydana gelen bu hasarı kim ödeyecek? Biz Kütahya Belediyesi'ni defalarca aramamıza rağmen bu çukuru bir türlü kapatmadılar. Bu çukur 1 aydır burada böylece açık duruyor bu durum bizim için ve araçlarımız için büyük bir tehlike oluşturuyor. Biz esnaflar, mahalle halkı ve araç sahipleri olarak Kütahya Belediyesi'ni göreve çağrıyoruz' şeklinde tepkilerini dile getirdiler. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com