Hemşehrimiz Yazar Dayıoğlu Kütahya'daydı

Hemşehrimiz Yazar Dayıoğlu Kütahya'daydı
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) gerçekleştirilen ''Okul Öncesi Çocuk Edebiyatı'' konulu panele katılmak için Kütahya'ya gelen hemşehrimiz Gülten Dayıoğlu ziyaretlerde bulundu.

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) gerçekleştirilen ''Okul Öncesi Çocuk Edebiyatı'' konulu panele katılmak için Kütahya'ya gelen hemşehrimiz Gülten Dayıoğlu ziyaretlerde bulundu.
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) gerçekleştirilen ''Okul Öncesi Çocuk Edebiyatı'' konulu panele katılmak için Kütahya'ya gelen Çocuk kitapları yazarı Gülten Dayıoğlu (76), Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanı Mustafa İça'yı makamlarında ziyaret etti.
Eşi Cevdet Dayıoğlu ile Valiliğe gelen Gülten Dayıoğlu, Vali Çiftçi ile bir süre görüştü. Dayıoğlu'nu makamında kabul eden Kütahya Belediye Başkanı İça, 70'ten fazla eseri bulunan ve eserleri 5 yabancı dile çevrilen Dayıoğlu'nun, kentin gururu olduğunu söyledi.
Kütahya'nın tanıtımıyla ilgili yoğun bir gündemin yaşandığını ifade eden İça, şöyle konuştu:
''Dayıoğlu, Kütahya'daki gelenekleri, görenekleri, halk arasındaki söyleşileri kitap haline getirip ilimizin tanıtımına katkıda bulunan önemli bir şahsiyettir. Onun bu ziyaretinden dolayı çok mutluluk duydum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kütüphaneler Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Bilge Kula ile irtibata geçerek, Türkiye'de 7 adet kurulacak olan Edebiyat Müze Kütüphanelerinden birinin Kütahya'da açılmasını talep ettim ve olumlu sonuçlar aldım. Kentimize kazandırmayı planladığımız Edebiyat Müze Kütüphanesi için belediyemiz tarafından restorasyonu gerçekleştirilen Yüksek Kahveyi tahsis etmeyi düşünüyoruz. Konuyu aktardığımız Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay, Kütahya'ya sonsuz destek sözü vermiştir.'' Ziyaretin ardından, İça tarafından Dayıoğlu'na çini tabak hediye edildi.
Gülten Dayıoğlu daha sonra Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) gerçekleştirilen ''Okul Öncesi Çocuk Edebiyatı'' konulu panel ve 2010 yılı ödül törenine de katıldı.
Dumlupınar Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde; Vali Kenan Çiftçi, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Belediye Başkanı Mustafa İça, Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Rektör Ahmet Karaaslan, Rektör Yardımcıları, İl Müftüsü Mustafa Üsküplü ve Gülten Dayıoğlu'nu seven çok sayıda öğrenci ve halk katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com