Henry'den Müthiş İtiraf

Henry'den Müthiş İtiraf
Dünyaca ünlü Fransız golcü Thierry Henry gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Dünyaca ünlü Fransız golcü Thierry Henry, Fransa Milli Takımı'ndan arkadaşları Anelka ve Ribery'den etkilenerek İslam'la tanıştığını söyledi. Başarılı isim, diğer dinlere mensup insanların İslam'ı anlamaları için etraflarına bakmalarının yeterli olduğunu dile getirdi.

El Cezire spor kanalına röportaj veren Senegal asıllı oyuncu, nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

Henry, "İslam'la tanışmamda Anelka, Abidal ile Ribery'nin etkisi oldu. Onlarla konuştukça kendimi İslam'a yakın hissettim ve kalbimle İslam'a inandım. İslamiyet benim için her şeyden önce gelmeye başladı." dedi. Çevresinde Müslüman olmak isteyenlere çağrıda bulunan Fransa Milli Takımı'nın yıldızı şunları söyledi: "Diğer dinlere mensup olan insanlara sesleniyorum. İslam'ı merak ediyorlarsa etraflarına baksınlar, dünyayı gözlemlesinler, o zaman İslam'ı anlayacaklardır."

Süper yetenek, dünyaya dair merak ettiği her şeyin Kur'an-ı Kerim'de bulunduğuna değindi: "Dünya ile ilgili her şey İslam'da bir açıklık kazanır. İnsan bir şeyi merak ettiğinde onun Allah tarafından yaratıldığını bilir. Onunla ilgili açıklamalar da zaten Kur'an-ı Kerim'de yapılmıştır." 2006 Dünya Kupası arefesinde Müslüman olduğunu açıklayan Henry, attığı gollerden sonra sevincini secde ederek gösteriyordu. Onun bariz özelliklerinden birisi de dünyanın çeşitli yerlerinde başörtüsüne aleyhte yapılan provokatif çalışmalara şiddetle karşı çıkmasıydı. Henry, geçtiğimiz yaz İspanyol devi Barça'dan ABD takımlarından New York Red Bulls'a transfer olmuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com