‘Hepiniz Ermenisiniz hepiniz p.çsiniz’

‘Hepiniz Ermenisiniz hepiniz p.çsiniz’
Hocalı kurbanlarını anma mitingi Ermenileri hedef gösteren, Dink’in katillerinin lehine slogan atılan ırkçı gösteriye dönüştü.

Hocalı kurbanlarını anma mitinginin Ermenileri hedef gösteren, Dink’in katillerinin lehine slogan atılan ırkçı bir gösteriye dönüşmesine rağmen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin buna aldırş etmeden gösteride konuşma yaptı.

Ermenistan ve Azerbaycan arasında 1992 yılında yaşanan savaş sırasında meydana gelen Hocalı Katliamı’nın 20. yılında İstanbul Taksim Meydanı’nda düzenlenen protesto mitingi ırkçı bir gösteriye dönüştü. Ermenilere yönelik nefret ve saldırganlık içeren sloganların atıldığı mitinge, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katılarak bir konuşma yaptı.


Hrant Dink’in katillerinin lehine sloganların atıldığı mitingde, beyaz bereler takmış bir grup da Agos gazetesinin önüne yürümek istedi ancak polis tarafından engellendi.

Hocalı Katliamı’nı protesto etmek için bazı partilerle derneklerin organize ettiği mitingin duyuruları haftalar öncesinden yapıldı. Dün öğle saatlerinde Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup, Taksim Meydanı’na yürüdü. Grupta en dikkat çekici pankart ise, "Hepiniz Ermenisiniz, hepiniz p.çsiniz" yazılı pankart oldu. (SYE)

Taraf

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com