Her annenin yüreği parçalanır! (VİDEO)

Her annenin yüreği parçalanır! (VİDEO)
Molotofkokteyl taşıdıkları iddiasıyla 2 yıl 15 gündür hapishanede tutulan üniversite öğrencilerinin anneleri canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.

Sansürsüzhaber /ÖZEL Dün akşam CNN Türk ekranlarında Cüneyt Özdemir’in konukları CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve 2 yıl 15 gündür hapishanede tutuklu bulunan üniversite öğrencileri Baran Nehir’in ve Ali Deniz’in anneleriydi.

BU BİR İNSAN HAKLARI İHLALİ

Türkiye’deki öğrenci tutukluluklarının ve uzun tutukluluk sürelerinin konuşulduğu programda Hüseyin Aygün AKP’ye yönelik çok sert açıklamalarda bulundu:

“BDP’nin mitingine katıldığı için Rıdvan Çelik 14 yıl 7 ay ceza aldı. Burada aslında biz insan hakları ihlaliyle karşı karşıyayız. Şu an 500 öğrenci tutuklu durumda. Yıllardır bu uygulama var; ancak Hopa olayları ile kamupyu bunu farketti.”

HER ŞEY 2005’TE AKP’NİN KARARIYLA BAŞLADI

Aygün, “AKP’nin 2005 yılında TCK’daki düzenlemesiyle 220. Fıkranın  6. Maddesiyle başlıyor aslında bu tür gözaltılar. Öğrenci örgüt üyesi olmasa da sadece eyleme katıldı diye örgüt üyesi gibi yargılanabilir. Bir kimse şiddet eylemine katılmadıysa terörist olarak yargılanamaz. Şiddeti, terörü; düşünce suçuyla ayırmak lazım. TCK’da değişikliğe gidilmeli.”diyerek sözlerini tamamladı.

HER ANNENİN YÜREĞİ PARÇALANIR

Üzerlerinde molotofkokteyl taşıdıkları iddiasıyla suçlanan ve 2 yıl 15 gündür cezaevinde tutulan  Baran Nehir ve Ali Deniz’in anneleri ise, canlı yayında duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.İşte tutuklu bulunan üniversite öğrencilerinin annelerinin o açıklamaları:

ÇOCUKLARIMIZIN SİYASETLE UĞRAŞMASI İYİ DEĞİLMİŞ

“Çocuklarımız STP’ye üye oldular; sosyalistler zaten. Bunu da saklamıyorlar. Biz de çocuklarımızın okurken siyasetle de uğraşması iyi bir şey diye düşündük ama değilmiş. İddiaya göre çocuklarımızın elinde polis molotofkokteyl görmüş.  Olayın yaşandığı sokakta böyle bir şeyin olması söz konuısu değil çünkü sokak S şeklinde.  Nasıl belirli bir süre göz denetiminde tutuyor; izliyor çocuklarımızı?”

PARMAK İZİ VE GÖRÜNTÜ YOK

“İlk günden beri avukatımız parmak izi istedi. Bir buçuk yıl sonra geldi parmak izi raporu. Ve çocuklarımızın parmak izine rastlanmadığı belirtildi raporda. O sokakta mobese varmış, görüntü kayıtlarını istedik. Orada da herhangi bir görüntüleri yok. “

ÇOCUKLARIMIZ OKULDAN ATILDI

Çocuklarının devamsızlıktan dolayı okudukları üniversitelerden atıldığını belirten anneler, akrabalarının bile, “Bir şey yapmasa bunlar durup dururken başına gelmez.”diyebildiğini söyledi. 2 senenin bir gencin hayatında çok uzun bir zaman olduğunu belirten Baran Nehir  ve Ali Deniz’in anneleri, bu sözler üzerine gözyaşlarını tutamadı.(SYOBR)

Haber: Şeyma Kelekçi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com