“Her çocuk geleceğimize dikilen bir fidandır”

“Her çocuk geleceğimize dikilen bir fidandır”
Afyonkarahisar'da '6. Okul Öncesi Eğitim Şenliliği' düzenlendi. Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen şenliğe, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, okul müdürleri, öğretmenler ve aileler katıldı

Afyonkarahisar'da '6. Okul Öncesi Eğitim Şenliliği' düzenlendi.
Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen şenliğe, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, okul müdürleri, öğretmenler ve aileler katıldı. Rengarenk kıyafetler giyen minik öğrenciler çeşitli gösteriler sundu. Öğrenci ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte minik öğrencilerin sergilediği gösteriler, protokol mensupları ve aileler tarafından beğeniyle izlendi. Şiirler okuyan ve çeşitli dans gösterileri yapan minik öğrenciler izleyenlerden büyük alkış aldı.
Şenlikte konuşan Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, çocukların geleceğin teminatı olduğunu söyleyerek, 'Onlar, çiçekli bahar dallarıdır, yarınlarımızdır, umudumuzdur. Bir çocuk en iyi şeydir. Çocuklar duygularıyla umutlarıyla sonsuz hayalleriyle yepyeni bir dünyadır. Onlara çocuk muamelesi yapmadan, yarının geleceği büyük insanları olarak yetiştirmeliyiz. Bir milletin geleceğine en büyük yatırımı, çocuklarına olan yatırımdır. Eğer aydınlık yarımlarımızın daha mutlu huzurlu olmasını istiyorsak çocuklarımıza şimdiden önem vererek onları çağın şartlarına göre yetiştirmeliyiz. Geleceğin Türkiye'sinin çağdaş uygarlığın doruklara ulaşması için çocuklara olan görevimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Her çocuk geleceğimize dikilen bir fidandır' diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım da, okul öncesi eğitimin gelişmişlik düzeyi için çok önemli bir kıstas olduğunu vurguladı. Gelişmiş ülkelerde okul öncesi eğitime örgün eğitimden daha çok önem verildiğini anlatan Yıldırım, 'Çünkü çocuklarımızın eğitim ve hayat temeli bu okullarda atılıyor. Ayrıca, akademisyenler de 0-6 yaş grubunu çok önemsiyorlar. İlimizde 0-6 yaş grubundaki okullaşma oranı, her yıl, bir önceki yıldan daha ileriye gidiyor. Geçtiğimiz yıl, okullaşma oranını bakımından ilk 32 il içerisinde yer alan ilimiz, bu yıl zorunlu 6 yaş grubu eğitimine başlayacak iller arasındadır. Geçtiğimiz yıl 9 bin 256 olan okul öğrencisi öğrenci mevcudumuz bu yıl 10 bin 120 rakamına ulaşmıştır' dedi.
Toplam 49 anaokulu ve kreşin katıldığı 'Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri' yaklaşık 2 saat sürdü. Tören sonunda Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, minik öğrencileri şenliğe hazırlayan anasınıfı öğretmenlerine teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com