"Her çocuk hayata eşit şartlarda başlamalı"

"Her çocuk hayata eşit şartlarda başlamalı"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, ''İlk 8 yıl kesintisiz eğitim olmasını istiyoruz. Her çocuk hayata eşit şartlarda başlamalı'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, parti olarak eğitimde 4+4+4 uygulamasına karşı olduklarını ifade ederek, ''İlk 8 yıl kesintisiz eğitim olmasını istiyoruz. Her çocuk hayata eşit şartlarda başlamalı'' dedi.

Partisinin Çorlu ilçe kongresine katılan Öztrak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin sağlıkla ilgili sorusu üzerine Öztrak, hükümetin sağlık konusunda yanlış politikalar izlediğini savundu.

Öztrak, 3 milyon insanın sağlık primini ödeyemediğini öne sürerek, ''Türkiye ve Türk insanı genel olarak bakıldığında zor durumda. Binlerce insan tatil yapamıyor, istediğini yiyemiyor ve ekonomik anlamda zorluk çekiyor. Ülkemizde uygulanan yanlış politikalar nedeniyle her gün cebimizden çıkan sağlık harcamalarının miktarı artıyor. İşsizlik büyük bir sorun olarak Türkiye'nin üzerinde duruyor. Tarımda ithalatçı duruma gelmişiz. İşsizlik, iktidar tarafından tarımın içine gizleniyor'' dedi.

Türkiye'nin ''borca batırıldığını'' ifade eden Öztrak, ülkenin 77 milyar dolar cari açığı olduğunu belirtti. Öztrak, ''Türkiye rezervleri 38 milyar dolara düştü. Mazot 4, benzin ise 4,5 TL'ye yükseldi. Çiftçi yeni ekim biçim dönemine akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olduğu bu günlerde giriyor'' diye konuştu.

Eğitimde 4+4+4 uygulamasına da CHP olarak karşı olduklarını ifade eden Öztrak, ''İlk 8 yıl kesintisiz eğitim olmasını istiyoruz. Her çocuk, hayata eşit şartlarda başlamalı. Biz, dindar kesime değil kindar kesime karşıyız. Biz, Türk çocuklarının da Nobel ödülü almasını ve dünya genelinde başarılara imza atması için çalışıyoruz'' dedi.

Eğitimin bir ülkenin geleceğine yapacağı en büyük yatırım olduğunu vurgulayan Öztrak, CHP olarak ''büyük, çağdaş, ilerici ve aydınlık bir Türkiye'nin hayalini kurmaya başladıklarını'' ifade etti.

Hükümetin terörle mücadele politikalarına da değinen Öztrak, şunları kaydetti:

''Afganistan ve Güneydoğu'da yaşanan olaylarda birçok şehit verdik. Bir tanesi de bizim Tekirdağ bölgesinden Muratlı asıllı bir kardeşimizdi. Yaşanan bu şehit haberleri bizleri çok üzüyor ve derinden yaralıyor. Terör, Türkiye'nin ciddi bir meselesidir. Hükümet bunun üzerinde ciddi çalışma yapmalı ve önemli kararlar almalı. Böyle, temel meselelerde muhalefetin de görüşü alınıp adım atılmalı. Şehit haberleri artık bitmeli.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com