Her Demirören için 5 yıl hapis isteniyor

Her Demirören için 5 yıl hapis isteniyor
Demirören ailesinin başı, Demirören AVM inşaatı sırasında Ağa Camii'ne verdikleri tahribat sonrasında dertten kurtulmuyor
Son günlerde Hasan Cemal'in kovulması ile isimleri gündemden düşmeyen Demirören ailesinin başı, Demirören AVM inşaatı sırasında Ağa Camii'ne verdikleri tahribat sonrasında dertten kurtulmuyor.
 
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlayan davada, ailenin her ferdi için ayrı ayrı 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören ve eşi Tülin Demirören ile oğulları Yıldırım Demirören, Fikret Tayfun Demirören ve kızları Meltem Oktay, Demirören AVM'nin inşaatı sırasındaki kanuna aykırılıklar sebebi ile yargılanıyorlar... İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlayan davada, ailenin her ferdi için ayrı ayrı 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
The Lira'da yayınlanan habere göre İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Demirören'ler hakkında ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep ediliyor. Demirören Şirketler Grubu, konuyla ilgili sorulara cevap vermedi.
 
"SORUMLULAR HAKKINDA"
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden ise, Demirören AVM'nin inşaatı esnasında Hüseyin Ağa Camii'ne nasıl zarar verildiğine ve ne gibi işlemler yapıldığına yönelik açıklama geldi.
Açıklamada, söz konusu tahribata ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan işlemlerin aşaması hakkında şu bilgiler verildi:
"İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun 12 Ocak 2011 tarihli kararı ile caminin beden duvarlarında, çatısında ve avlu döşemelerinde meydana gelen çatlaklar nedeniyle sorumlular hakkında 2863 sayılı yasa kapsamında yasal işlem yapılmasına karar verilmiştir. Anılan kararın dağıtımı ilgili kurum ve kuruluşlara yapılmış olup, İl Muhakemat Müdürlüğü'nün 10 Mayıs 2011 tarihli yazısı ile konunun Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nda soruşturma aşamasında olduğu bildirilmiştir."
Açıklamada; Demirören Şirketler Grubu yöneticilerine dava açılmasına ilişkin bilgi verilmemesi ise dikkat çekici bulundu.
 
İZİNSİZ YIKIM VE HÜSEYİN AĞA CAMİİ'NE TAHRİBAT
 
Demirören Şirketler Grubu yöneticileri; Demirören AVM'nin inşaatı sırasında yakınında bulunan Hüseyin Ağa Camii ve tarihi binalara zarar verildiği iddiasıyla açılan davada yargılanıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, onaylı projeye aykırı izinsiz yıkım yapıldığı ve Ağa Camii'nde tahribata sebep olduğu belirtiliyor.
İddianamede, söz konusu taşınmazın sanıklar Taksim Gayrimenkul Yatırımı Geliştirme ve İşletmecilik A.Ş'nin ortakları olan Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Fikret Tayfun Demirören, TülinDemirören ve Meltem Okay adına kayıtlı olduğu belirtiliyor.
Diğer sanık Demir Toros Doruk'un ise şirketin yetkili temsilcisi olduğu anlatılan iddianamede, sanıkların ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com