“Her Eve ve İşyerine Bayrak”

“Her Eve ve İşyerine Bayrak”
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Devletin, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü olan, rengini yaşadığımız topraklar için canını feda etmiş şehitlerin kanından alan bayrağın asılması için “Her Eve ve İşyerine Bayr

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Devletin, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü olan, rengini yaşadığımız topraklar için canını feda etmiş şehitlerin kanından alan bayrağın asılması için “Her Eve ve İşyerine Bayrak” kampanyası başlattı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe tarafından Kaymakamlıklara, Belediye Başkanlıklarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Meslek Kuruluşlarına, Yerel Basın Kuruluşlarına ve Dernek Başkanlıklarına gönderilen yazıda, şu açıklamalara yer verildi:
“Bayram günlerinde milli günlerimizde sevincimizi, coşkumuzu, millet olarak en üstün değer olarak bildiğimiz vatan sevgisini ifade etmenin en anlamlı yolu şanlı bayrağımızı dalgalandırmaktır.
29 Ekim günü Cumhuriyetimizin ilanının 87. yıldönümüdür. Bu kutlu günde bize bu vatanı, şehrimizi, özgürlük ve bağımsızlığımızı canını feda ederek armağan eden şehitlerimize şükran duygularımızı ifade etmenin ve yine bu vatanın bölünmez bütünlüğünü, özgürlük ve bağımsızlığımızı ne pahasına olursa olsun dünya var oldukça korumakta kararlı olduğumuzu ifade etmenin en anlamlı yolu şanlı bayrağımızı evimizde ve işyerlerimizde dalgalandırmaktır.
Canını verirken bile Sancağını yere düşürmeyen şehidimizin kanının damladığı topraklarda yaşayan Kütahya'lılar olarak biz de 29 Ekim 2010 Cuma günü kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramında evlerimize işyerlerimize birer bayrak asarak coşkumuzu, sevincimizi, vatan ve bayrak sevgimizi gösterelim.
Kuruluşa ve kurtuluşa mekân olmuş güzel vatanımızın gözde ili Kütahya'nın 29 Ekim ve daha sonraki milli günlerimizde de örnek bir il olacağına inancımızı belirtirken şimdiden tüm Kütahyalıların bayramlarını kutlar sevgiler, saygılar sunarım” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com