Her gün artan bilet fiyatına son

Her gün artan bilet fiyatına son
Uçak biletlerine tavan fiyatı uygulaması geliyor

Bayram ve tatil günlerinde fahiş fiyatları bulan ve fırsatçılığa dönen uçak bileti uygulamalarına düzenlemeye gidiliyor. Her dakika artan ve normal zamanlardaki fiyatların üç beş katına çıkan fiyatlarla ilgili Ulaştırma Bakanı tavan fiyat uygulaması yapılabileciğini söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım uçak biletleri için; "Fırsatçılık oluyor bunun farkındayız. Uçak biletlerine tavan fiyat getirilebilir" dedi. 5-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şurası’nın tanıtım toplantısında konuşan bakan bayramlarda havayolu ulaşımında bilet fiyatlarının arttığı şeklindeki bir soruya;

"İç hatlarda havayolu taşımacılığı, 8,5 milyondan 65 milyona çıktı. Faal havaalanı sayısı 26'dan 52'ye çıktı. Havacılığın cirosu 2 milyar dolardan 18 milyar dolara çıktı. Bir şeyde size katılıyorum. Bayram veya resmi tatiller dünyada taşımacıların en fazla bu dönemlerde iş yapıyor. Burada biraz fırsatçılık oluyor bunun farkındayız. Bunun önüne geçmenin yolu arz talep dengesini sağlamak, ikincisi vatandaşlarımızın seyahat programlarını çok önceden yapması. Arife günün seyahat yapmaya karar verirseniz bunun bir bedeli olacak. Bu konuda bir yetkimizin olmadığı diye bir şey yok, yetkimiz var. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tavan fiyatı getirebilir" diye cevap verdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com