"Her hesabı soracağım"

"Her hesabı soracağım"
Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, Beşiktaş'ta son 8 sene içerisinde 85 futbolcu transfer edildiğini ödenen meblağların ortada olduğunu söyledi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün Akaretler'deki binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Orman''Bu rasyonel bir iş değil, bu bir aşk işi. Olmadığı müddetçe bu eziyet, çok büyük bir sıkıntı'' diye konuştu.
 
Beşiktaş'ta son 8 sene içerisinde 85 futbolcunun transfer edildiğini, ödenen meblağların ortada olduğunu vurgulayan Orman, ''Bunların hepsi kamuoyu önünde oldu. Olurken kimse sesini çıkarmadı. Şimdi benden bunların hepsinin hesabını sormam isteniyor. Ben de şunu diyorum, sorabileceğim her hesabı soracağım'' ifadelerini kullandı.
 
Kulübün sekiz senelik geçmişinin uluslararası bağımsız bir denetim şirketi tarafından denetlendiğinin altını çizen Orman, şunları kaydetti:
 
''Sekiz sene çok uzun bir süreç. Biz savcı değiliz, polis değiliz. Biz ancak kendi defterlerimize bakabiliriz. Birçok branş, fatura, işlem var. Biz uluslararası bir denetim şirketi ile sekiz seneyi denetlettik. Bu denetleme, fatura gelmiş ödenmiş mi denetlemesi değil. O faturanın neden olduğu, arkasına bakıldığı bir denetleme. Üç hafta evvel denetleme bitti. Hukukçularımıza gönderdik. Ceza hukuku, dernekler yasası, ticaret ve vergi hukuku olarak bakıyoruz. Sonra, raporlar benim önüme gelecek. Arkadaşlarımızla bir karar vereceğiz. Biz kamu görevlisiyiz, kimseyi karalamayız, kimseyi de aklamayız.''
 
''Bankalarla kredi için görüşüyoruz''
 
Beşiktaş Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Mali İşler Komitesi Başkanı Berk Hacıgüzeller de''Borçların bir kısmı yaklaşık yüzde 27-29 oranında TL faizi olan borçlardan oluşuyor. Bizim birinci hedefimiz bu TL borçlarını tamamen kapatmak. Bilançomuzu ferahlatmak, rahatlatmak. Maç hasılatlarından ve localardan elde ettiğimiz gelirler otomatikman faaliyete kapital olarak ilave olacak ve Futbol AŞ kendini çevirmeye başlayacak. 'Bunu nasıl kapatacaksınız?' derseniz, şu anda bankalarla kredi görüşmeleri yapıyoruz, henüz sonuçlanmadı. Bu tamamlanmadı. Bunu tamamladıktan sonra bu yüksek TL borçlanmayı tamamen kapatmak. Bir yıldan daha kısa vadeli ödemeler 14,5 milyon TL. Faiz ödenmedikçe ilave oluyor maalesef'' şeklinde konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com