''Her Köye Bir Kobi Projesi''

''Her Köye Bir Kobi Projesi''
Kredi Garanti Fonunca yürütülen ''Her Köye Bir KOBİ'' adlı proje, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) üyelerine tanıtıldı.

Kredi Garanti Fonunca yürütülen ''Her Köye Bir KOBİ'' adlı proje, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) üyelerine tanıtıldı.
Odanın toplantı salonunda, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü Hikmet Kurnaz ile Kaynak ve Ürün Geliştirme Müdürü Canan Şakar tarafından sunulan bilgilendirme seminerinde, Avrupa Yatırım Fonu ile imzalanan anlaşma doğrultusunda özellikle kırsal kesimdeki girişimciliği yaygınlaştırmaya yönelik bu projeyle ülke genelinde KOBİ'lere 112.5 milyon avro kredi kullandırılması amaçlandığı bildirildi.
Kredi Garanti Fonunun kuruluş yapısı, amaçları, çalışma şekilleri ile ilgili de bilgi verilen seminerde, projenin amacının KOBİ'leri geliştirmek, yeni yatırımları desteklemek, kırsal kesimdeki girişimciliği artırmak, kırsal kesimdeki nüfusu yerinde tutmak, istihdamı artırmak olduğunu belirtildi.
Seminerde, 112.5 milyon avro büyüklüğündeki proje kapsamında KOBİ başına toplam kredi limitinin 1 milyon 250 bin lira olduğu ifade edilerek, projeden yararlanmak isteyen KOBİ'lerin Kredi Garanti Fonu kefaletinden nasıl yararlanabilecekleri anlatıldı.
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle ilgili olarak yararlanıcı kriterlerinin, KOBİ ve KOBİ sayılan vasıflara sahip esnaf ve sanatkar, tarımsal işletme, çiftçi ve serbest meslek mensubu olmak, iflas ve tasfiye sürecinde olmamak, vergi ve SGK borçlarından dolayı takibat sürecinde olmamak, finans kurumları tarafından haklarında takibat bulunmamak olduğu duyuruldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com