''Her Okula Bir Dünya''

''Her Okula Bir Dünya''
Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından, 104 okulun kitaplık ve kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla alınan kitaplar Okul Müdürlerine teslim edildi.

Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından, 104 okulun kitaplık ve kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla alınan kitaplar Okul Müdürlerine teslim edildi.

Kütahya'da eğitim öğretim gören öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve 104 okulun kitaplık ve kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla Kütahya Porselen ve Nafi Güral Eğitim Vakfı'nın katkılarıyla, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Her Okula Bir Dünya” projesi kapsamında alınan kitaplar Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral tarafından okul müdürlerine teslim edildi.
Kütahya Milli Eğitimi'ne her alanda büyük katkıları olan Güral ailesine ve onları temsilen de TSO Başkanı Nafi Güral ile eşlerine şükranlarını ifade eden Vali Kocatepe; “Bugüne kadar hem yaptırdıkları okullarla, hem üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize verdikleri burslarla, Yetiştirme Yurdundaki çocuklarımızın bilgisayar ihtiyacına kadar her konuda bizlere destek oldular. Halen de destek olmaya devam ediyorlar. Kurdukları Vakıfla da bu desteğin bundan sonra kurumsal olarak devam edeceği konusunda da adım attılar. Bu güzel örneğin ilimizde ve ilçelerimizde yaygınlaşmasını ve örnek olmasını temenni ediyorum. Ben kendilerine ve Güral ailesine sağlık, mutluluk ve başarılarının daim, kazançlarının bol olması temennisiyle teşekkür ediyorum” dedi.
Nafi Güral yaptığı konuşmada öğretmenlerin sadece müfredatı öğretmekle kalmayacaklarını çocukların bütün ihtiyaçlarıyla ilgilenerek onların sosyal hayata da katılımı konusunda ayrıca eğitim vermeleri gerektiğini kaydederek bu açıdan bakıldığında öğretmenlerin görevinin son derece ağır olduğunu, bu ağır görevlerini ifası konusunda kendilerinin öğretmenlere destek oldukça onlarında başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ve bazı okul müdürleri katıldığı açıklandı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com