Her üç öğrenciden biri yardım alıyor

Her üç öğrenciden biri yardım alıyor
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Naci Gündoğan, güz ve bahar döneminde yaklaşık 8 bin öğrenciye beslenme ile barınma yardımı yaptıklarını belirterek, "Örgün öğrencilerimizin üçte birine yardım veriyoruz. Bu hiçbir üniversitede yok"

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Naci Gündoğan, güz ve bahar döneminde yaklaşık 8 bin öğrenciye beslenme ile barınma yardımı yaptıklarını belirterek, 'Örgün öğrencilerimizin üçte birine yardım veriyoruz. Bu hiçbir üniversitede yok' dedi.
Güz döneminde 5 bin olan yardım sayısını başvuruların çokluğu sebebiyle 8 bin kişiye çıkardıklarını belirten Prof. Dr. Gündoğan, 'Ekonomik kriz sebebiyle birçok öğrenci mağdur oldu. Yasal olanaklar çerçevesinde imkanları zorlayarak, ikinci dönem 3 bin kişiye daha beslenme ve barınma yardımı yaptık. Bu rakamla birlikte 8 bin öğrencimize ulaştık. Bir başka deyişle örgün öğrencilerimizin üçte birine yardım veriyoruz. Bu hiçbir üniversitede yok” diye konuştu.
Naci Gündoğan, verdikleri bursun gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını istediklerini kaydederek, şunları söyledi:
'İhtiyaç sahibi olmayanlar, lütfen bize başvurmasın. Bu başvurular, gerçekten ihtiyacı olanların bu yardımdan yararlanmasını engelliyor. Hatalı ya da yalan beyanda bulunanlara yaptırım uygulayacağız. Önümüzdeki dönem başvurular, internet aracılığıyla yapılacak ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nce hazırlanan bilgisayar programı sayesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler saptanacak.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com