Her yer Yatağan her yer direniş

Her yer Yatağan her yer direniş
Sendikalar Ayakta… Kömür ocaklarının özelleştirmelerini protesto yürüyüşüne polis engeli üzerine sendikalardan çok sert açıklamalar yapılıyor.
Ercan KOLKU | Emet

Türkiye Maden-İş sendikası genel merkezi Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ve kömür ocaklarının Özelleştirme İdaresine bağlanmasını protesto eden yaklaşık 500 enerji ve maden işçisinin eylemine polis müdahelesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.
 
Hisarcık Maden-İş sendikası temsilciliğimiz işçiler ile düzenlediği bir mitingle basın açıklasını duyurdu. Türkiye’de kömür ocaklarının özelleştirme sürecine sokulması şiddetle protesto edilirken açıklamada şu ifadelere yer verildi,“Yatağan, Yeniköy , Kemerköy termik santrallerinde çalışan enerji işçileri ile bu santralleri besleyen kömür sahalarında çalışan sendikamız üyesi maden işçileri,örnek bir sınıf dayanışması ile özelleştirmeye karşı omuz omuza kararlı bir mücadele sürdürmektedir. Sendikamız üyesi maden işçileri ve Tes-İş sendikası üyesi enerji işçileri, özelleştirmelerin bölgelerine yoksulluk, işsizlik ve göçten başka hiçbir şey getirmeyeceğinin, bu işletmelere sahip çıkmanın vatana da sahip çıkmak olduğunun bilincindedir.
 
Bütün tepkilerini, Anayasa ve ilgili yasaların öngördüğü temel hak ve özgürlükler çerçevesinde ortaya koyan maden ve enerji işçileri, iktidar partisinin il başkanlığına talebini iletmek üzere yürüyüşü, güvenlik kuvvetlerinin bölücü terör örgütü yandaşlarının yasa dışı eylemlerinde bile reva görmediği sert bir müdahele ile engellenmiştir.
 
Bizler Maden İş sendikası Hisarcık şubesi ve Emetbor işletmesi işyerlerinin çalışanları olarak direnişçi işçilerimizin yanında olduğumuzu ve omuz omuza mücadeleye devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Demokratik haklarını kullanan barışçı yürüyüşlerinde maden ve enerji işçilerine uygulanan, terör örgütü üyelerinin yakıp yıkmalı yasa dışı eylemlerinde bile yapılmayan sert müdahaleyi kınıyoruz.
 
Bizler, ülkemize, milletimize büyük zarar veren, işsizlik ve yoksulluk üreten, milletin mallarının yok pahasına yerli yabancı firmalara satışı anlamına gelen bütün özelleştirmelerin ve enerji, maden özelleştirmelerinin durdurulmasını, bu çerçevede Yatağan,Yeniköy,Kemerköy termik santralleri ile kömür sahalarının özelleştirme ihalelerinin iptal edilmesini yüksek ve kararlı bir sesle talep ediyoruz.
 
Bir kez daha işi, ekmeği, vatanı ve milleti için özelleştirmelere karşı direnen maden ve enerji işçileriyle birlikte olduğumuzu ilan ediyoruz. Yaşasın maden ve enerji işçilerinin özelleştirmeye karşı haklı mücadelesi, Yaşasın sınıf dayanışması. Bundan sonra Heryer Yatağan her yer direniş.” (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com