Herkes 600 TL Alacak mı?

Herkes 600 TL Alacak mı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran açıkladı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, partisinin iktidar olması halinde yoksullara yönelik daha planlı ve düzenli çalışmalar yapacağını söyledi.

TRT Haber'de yayınlanan Ekonomi Kulübü'nde konuşan Oran, Dünya Çalışma Örgütü'yle 1971'de imzalanan ama uygulanmayan aile sigortası uygulamasını bu amaçla hayata geçireceklerini ifade etti. CHP'nin aile sigortasıyla her aileye 600 lira vaadinin detaylarına da değinen Oran, her ailenin 600 lira almayacağını, ailelerin ekonomik durumları, hane sayıları gibi etkenlerle bu rakamın 175 liradan 1.200 liraya kadar değişeceğini ifade etti. Bu yardımın kaynağının nasıl sağlanacağı sorusu üzerine ise Oran, "Biz 15 milyon 500 bin yoksul var diye değerlendiriyoruz. 4 milyar lira zaten şu anda yoksullara dağıtılıyor. 8 milyarlık ek kaynağa ihtiyaç var. 8 milyarlık kaynak Türkiye'nin bütçesine bakıldığında çok ciddi bir rakam değil." diye konuştu.

Zaman'da da yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Doğu ve Güneydoğu'ya yatırımların gitmemesinin tek sebebinin terör olmadığını söyledi. Oran, bölgedeki yatırımların artması için yeni teşvik sistemine ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Mevcut teşvik sisteminde Hakkâri, Şırnak, Siirt ve Bitlis'in Düzce ve Uşak'la birlikte aynı kategoride değerlendirildiğini hatırlatan Oran, "İstanbul'daki bir şirket teşvikten yararlanmak için 2.400 kilometre gideceğine 200 km yakınındaki Düzce'yi tercih ediyor. İzmirli firmalar da Doğu yerine Uşak'a yöneliyor. Bugün birçok Türk işadamı Mısır'a yatırım için gidiyor. Güneydoğu'ya o teşvikleri verdiğiniz zaman işadamı da bölgeye yatırım için gider." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com